Letenky z Budapešti do Kyjeva od 26€ + tip na výlet do Černobyľu

02.Sep 2016 | 00:03
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa ukrajina kyjev Černobyľ pripiať letenky na ukrajinu letenky do kyjeva

Najväčšie mesto Ukrajiny ležiace na rieke Dneper, patrí medzi rýchlo sa rozvíjajúce mestá. Kyjev je pre svoju históriu nazývaný aj ako matka ruských miest, a považuje sa za sídlo Slovanskej kultúry. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky patrí pravoslávny monastiersky komplex, ktorý je zaradený do svetového kultúrneho dedičstva. Známa je tiež ulica Chreščaktik v centre mesta, ktorá je výkladnou skriňou mesta. Najlepší výhľad na mesto si môžete vychutnať z televíznej veže, ktorá je zároveň najvyššou budovou na Ukrajine. V meste nájdete aj najhlbšiu stanicu metra, v minulosti slúžiacu ako núdzový úkryt.Navštívte toto zaujímavé a západnými turistami neprebádané mesto s pohnutou históriou, ktoré je považované za sídlo Slovanskej kultúry.

Aktuálna ponuka spiatočných leteniek z Budapešti do Kyjeva už od 8180Ft (cca 26€) – cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 55€. V cene je malá príručná batožina. Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 30€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 50€. Letenky za túto cenu sú dostupné v mesiaci november a december 2016.


► Letenky napríklad v termíne 17-30 november 2016.

► Ubytovanie v Kyjeve už od 10€ na osobu a noc.


WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 50€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Výlet do Černobyľu

Výlet do zakázanej zóny má rôzne príchute. Ročne si zónu pozrie okolo 8000 turistov z celého sveta. Takmer všetci ľudia, čo tam boli, hovoria, že miesto má zvláštnu atmosféru a čaro. Väčšina z nich sa do Černobyľu vracia, aby videli nové zákutia a artefakty. Napriek tomu, že zóna pôsobí prázdno, ožíva každou nohou tuláka.

Ideálne je stráviť v zóne dva dni. A tým pádom zažiť a vidieť viac, ako iba „povinné" mesto duchov Pripiať a elektráreň. Zóna a aj samotné mestá v nej ukrývajú mnoho zákutí a objektov, ktoré ocenia nie len fotografi. Viac info o dvojdňovom výlete na CHERNOBYLWEL.COM. Stránka je aj v SK a CZ verzii.

Poprípade si môžete vybrať služby ďalších agentúr, ktoré organizujú výlety. Zoznam aj s recenziami si môžete pozrieť na stránke Tripadvisoru. ceny za jednodňový výlet začínajú na sume 75USD.

Čo taký výlet obnáša a ako prebieha si môžete prečítať v cestopise od Martina Navrátila - Černobyľ – mesto hrôzy


Podmienky vstupu a pobytu občanov Slovenskej republiky na Ukrajinu

V zmysle uznesenia kabinetu ministrov Ukrajiny môžu občania štátov s bezvízovým režimom vstúpiť a zdržiavať sa na území Ukrajiny po 90 dní len raz za polrok (180 dní). V praxi to znamená, že bezvízový režim na dobu 90 dní môže občan Slovenskej republiky využiť v priebehu polroka iba jeden raz. Predchádzajúca právna úprava dovoľovala uplatňovať 90 dňový bezvízový pobyt pri každom novom vstupe na územie Ukrajiny, čo v praxi mnohí občania EÚ aj využívali. Nová právna úprava takýto postup pri vstupe a pobyte na území Ukrajiny už nepovoľuje..


Veľvyslanectvo SR na Ukrajine

  • Adresa: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Kyjeve, Jaroslavov Val č. 34
  • Tel.: 0038/044/272 0310, 272 1310
  • Fax: 0038/044/272 3271
  • Mobil: +38 067 466 56 18 (pohotovostný mobil / Emergency call)
  • Email: [email protected]