LOTYŠSKO: Prázdninová Riga z Viedne s letenkami aj na víkend už od 16€

02.Jún 2021 | 20:10
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa lotyšsko letenky do Lotyšska riga letenky do rigy letisko viedeň ryanair pobaltie

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Rigy už od 16€. Letenky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch počas mesiaca júl 2021.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.

Let.spoločnosť Ryanair aktuálne ponúka zmenu letu bez poplatku. Platí pre všetky nové rezervácie vytvorené pred 30. júnom 2021 a platí na cesty uskutočnené pred 31. októbrom 2021. Teraz môžete vykonať až dve zmeny letu pre cestu do 31. októbra 2021. Viac na ryanair.com


► Letenky do Rigy v termíne 2-5 júl 2021.

► Ubytovanie v Rige už od 10€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ LETENKY VIEDEŇ - RIGA

Kalendár termínov Viedeň - Riga

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V RIGE

Podmienky vstupu do Lotyšska

Aktuálne je do Lotyšska výrazne obmedzený vstup osobnej dopravy. Hranicu do Lotyšska je možné prekročiť iba v nevyhnutných prípadoch, akými sú práca, štúdium, zlúčenie rodín, lekárska starostlivosť, tranzit krajiny, účasť na pohrebe a návrat do krajiny obvyklého pobytu. Hraničné kontroly sa zameriavajú aj na doklady potvrdzujúce účel cesty do, resp. cez Lotyšsko. Uvedené obmedzenia sa týkajú osobnej dopravy, nie nákladnej.

Registrácia pred cestou

Všetci cestujúci sú povinní, ešte pred prekročením lotyšskej hranice, vyplniť elektronický dotazník. Po vyplnení účelu cesty a osobných údajov a navštívených krajín je každému cestujúcemu zaslaný QR kód, ktorým sa cestujúci preukáže pri hraničnej kontrole. Dotazník možno vyplniť najskôr 48 hodín pred plánovaným prekročením lotyšskej hranice.

Negatívy test na COVID-19

Každá osoba vstupujúca na územie Lotyšska musí mať negatívny PCR test na COVID-19. Test nemôže byť starší ako 72 hodín, doba začína plynúť odobratím vzorky.

Výnimky

Výnimku majú zamestnanci prepravných spoločností, deti do 11 rokov, zaočkovaní proti COVID-19 (musia mať o očkovaní potvrdenie), osoby, ktoré majú lekárske potvrdenie, že prekonali COVID-19 a osoby tranzitujúce cez letisko, v prípade ak neopustia tranzitnú zónu letiska. V prípade absencie testu nebude osoba vpustená na palubu dopravného prostriedku, resp. na hranici jej nebude umožnený vstup do krajiny.

Po príchode do Lotyšska z väčšiny európskych krajín (presné rozdelenie na linku nižšie) je nutné absolvovať 10-dňovú karanténu. Výnimku z karantény majú osoby, ktoré boli plne zaočkované proti COVID-19 najskôr 15 dní pred vstupom na územie Lotyšska a prichádzajú z EÚ, Európskeho hospodárskeho spoločenstva, Švajčiarska a Veľkej Británie. Rovnako karanténa nie je povinná pre osoby, ktoré prekonali COVID-19 a od diagnostikovania ochorenia neuplynulo viac ako 180 dní. Túto skutočnosť je potrebné dokázať potvrdením od doktora.

Aktuálny zoznam krajín na webovej stránke Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb


Aktuálny cestovateľský semafor a podmienky návratu na Slovensko

Vláda na svojom rokovaní schválila cestovateľský semafor. Výstupom je mapa sveta s informáciami o aktuálnej rizikovosti jednotlivých štátov s ohľadom na ich národnú epidemiologickú situáciu. Semafor je platný od 25. mája 2021.

Zoznam krajín na zelenom, červenom a čiernom zozname sa aktualizuje raz za dva týždne. V prípade, že v nejakej krajine sveta dôjde k náhlej eskalácií epidemiologickej situácie, individuálne sa môžu krajiny prehodnocovať aj mimo tohto dvojtýždňového režimu. Zobraziť viac...

Zdroj: mzv.skPrázdninová Riga z Viedne s letenkami aj na víkend už od 16 eur