Maldivy a Srí Lanka z Bratislavy s multi-city letenkami od 329€

07.Mar 2017 | 17:42
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: maldivy azia male Hambantota srí lanka letenky na srí lanku letenky na maldivy letisko bratislava flydubai

Navštívte dve exotické destinácie v rámci jednej cesty a to vďaka práve prebiehajúcej akcii od let.spoločnosti flydubai. Tou jednou budú Maldivy so stovkami ostrovov s nádhernými bielymi plážami. Ďalšou exotickou zastávkou bude Srí Lanka, zelený ostrov, ktorý ponúka zaujímavý mix pláži a exotickej prírody.


► Letenky napríklad v termíne 10-26 október 2017.

► Ubytovanie na Srí Lanke už od 7€ na osobu a noc.

► Ubytovanie na Maldivách už od 20€ na osobu a noc.


Na výber máme z dvoch možností ako si rezervovať letenky. Tou prvou a zároveň lacnejšou možnosťou bude rezervácia troch samostatných jednosmerných leteniek. Dve jednosmerné letenky si rezervujeme priamo cez stránky let.spoločnosti flydubai a to na trase Bratislava - Srí Lanka (Hambantota) za cenu cca 153€ a druhú jednosmernú letenku z Maldiv do Bratislavy za cca 186USD (cca 176€). Poprípade v opačnom poradí, ak by sme chceli najprv navštíviť Maldivy a potom pokračovať na Srí Lanku. K takto zakúpeným letenkám je potrebné urobiť ešte poslednú rezerváciu a to prelet medzi Maldivmi a Srí Lankou alebo v opačnom smere, podľa toho ako sme si zakúpili letenky z Bratislavy. Cena za takýto prelet napríklad s let.spoločnosťou China Eastern Airlines sa pohybuje v rozmedzí 90€ až 140€ v závislosti na termínoch.


Vyhľadať letenky Bratislava - Srí Lanka

Vyhľadať letenky Maldivy - Bratislava


Druhou, no o niečo drahšou možnosťou, ako si zakúpiť letenky na takúto cestu je urobiť dve samostatné rezervácie. Jedna bude multicity letenka na trase z Bratislavy na Maledivy a zo Srí Lanky do Bratislavy (prípadne v opačnom poradí) za cenu už od 379€. Druhou rezerváciou bude letenka z Maldiv na Sri Lanku (alebo opačne) s let.spoločnosťou China Eastern Airlines s cenou v rozmedzí 90€ až 140€ v závislosti na termínoch.


Bratislava – Maledivy / Hambantota – Bratislava 379€

Bratislava – Hambantota / Maledivy – Bratislava 379€


V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v rôznych termínoch od mája do júna a čiastočne aj v októbri 2017.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

  • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
  • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
  • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
  • Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným ako turistickým účelom je potrebné žiadať o víza na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna, http://www.srilankaembassy.at).