Maldivy a Srí Lanka z Prahy v rámci jednej cesty od 535€

13.Dec 2016 | 00:16
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: maldivy azia male colombo srí lanka letenky na srí lanku letenky na maldivy letisko praha flydubai

Exotika na druhú na jednom a tisícich ostrovoch. Kde? Predsa v Indickom oceáne. Využite túto jedinečnú ponuku a v rámci jednej dovolenky navštívte až dve zaujímavé destinácie. Maldivy, rozprestierajúce sa na viac ako tisícke ostrovov, ktoré vyzerajú presne tak, ako na obrázkoch s nádhernými bielymi plážami. Ďalšou zastávkou bude Srí Lanka, zelený, rajský ostrov, na ktorý vás isto priláka vôňa tropických čajov. A nedostane vás odtiaľ ani pár miestnych slonov.

Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je tento tip. Pre takúto cestu si budeme musieť kúpiť dve letenky. Jedna bude multicity letenka na trase Praha – Maledivy a z Colomba do Prahy s let.spoločnosťou flyDubai za cenu už od 399€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg. Druhá letenky bude prelet z Maldiv na Sri Lanku s let.spoločnosťou China Eastern Airlines za cenu už od 136€.

V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 20kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od apríla do októbra 2017.


Príkladový itinerár cesty

  • 26.4.2017 Praha -> Maldivy
  • 04.5.2017 Maldivy -> Srí Lanka
  • 10.5.2017 Srí Lanka -> Praha


Praha – Maledivy / Colombo – Praha 399€

Vyhľadať letenky na trase Maldivy – Colombo od 136€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

  • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
  • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
  • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
  • Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným ako turistickým účelom je potrebné žiadať o víza na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna, http://www.srilankaembassy.at).