Malý okruh Indiou - Goa, Dillí, Kalkata alebo Bombaj z Viedne v rámci jednej cesty od 517€

12.Sep 2016 | 20:45
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia goa dillí india bombaj letenky do Indie letenky do dillí letenky do bombaja letenky na goa

Táto zaujímavá kombinácia Indických miest zaujme snáď každého milovníka tejto krajiny. Spoznať môžete mestá a oblasti Kalkata, Bombaj, Goa a Dillí. Najväčšie mesto krajiny Bombaj sa nachádza v časti Maharashtra s 14 mil. obyvateľmi a patrí medzi obchodné a zábavné centrum Indie. Mesto je známe filmárskym priemyslom a stretáva sa tu západná a ázijská kultúra čo je zaujímavým spôsobom dokumentované v tunajších filmových štúdiách Bollywood. Mesto je príťažlivé nielen pre miestnych, ale aj pre zahraničných turistov, čo ho radí medzi kozmopolitné centrá a významné mestá regiónu. Odskočiť si môžete južnejšie do najmenšej oblasti krajiny Goa, ktorá bola portugalskou kolóniou a tento vplyv je tu badateľní dodnes. Okrem histórie je oblasť známa aj hippies, ktorý sem priťahoval vyznávačov tohto spôsobu života z celého sveta. Goa je dovolenková destinácia v ktorej si môžete dopriať oddych na početných plážach pozdĺž pobrežia Indického oceánu. Na svojej ceste po krajine môžete navštíviť pestré hlavné mesto Dilli, ktoré okrem zaujímavých historických stavieb patriacich do svetového kultúrneho dedičstva zaujme aj mestskou časťou Nai Dilli, čo je južnejšia oblasť mesta, ktorú navrhol britský architekt po vzore hlavného mesta USA. A môžete tu tak vidieť široké aleje plné stromov a parky pretkané početnými vládnymi budovami a sídlami organizácii. Na svojej ceste tak máte možnosť spoznať túto jedinečnú krajinu a zažiť kultúru a život miestnych obyvateľov. India je krajina, ktorá má určite čo ponúknuť a z jej zaujímavostí si určite vyberie každý.

Ako inšpiráciu uvádzame 2 alternatívy cesty po Indii, obe s odletom z Viedne s leteckou spoločnosťou Air India. Všetky lety sú v ranci jednej rezervácie. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od januára do apríla 2017. Letenky si vyhľadajte a rezervujte priamo cez stránky let.spoločnosti Air India!


Alternatíva 1: Viedeň - Goa - Kalkata - Dillí - Viedeň od 517€

 • 05.02.2017 Viedeň - Goa
 • 14.02.2017 Goa - Kalkata
 • 21.02.2017 Kalkata - Dillí
 • 25.02.2017 Dillí - Viedeň
Alternatíva 2: Viedeň - Goa - Bombaj - Dillí - Viedeň od 515€

 • 05.02.2017 Viedeň - Goa
 • 12.02.2017 Goa - Bombaj
 • 15.02.2017 Bombaj - Dillí
 • 18.02.2017 Dillí - Viedeň


Vyhľadať a r ezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Indie

Platný cestovný pas s minimálne 6 mesačnou platnosťou. Potvrdenie o očkovaní sa nevyžaduje /s výnimkou cestujúcich, ktorí prichádzajú z oblastí výskytu žltej zimnice – Afrika, Južná Amerika/.

Slovenskí občania cestujúci do Indie musia požiadať o víza veľvyslanectvo Indickej republiky v Bratislave na adrese:

Veľvyslanectvo Indickej republiky

  • Dunajská 4
  • 811 08 Bratislava
  • Tel.: 00421 /2/ 5296 2915
  • Fax.: 00421 /2/ 5296 2921
  • www.indianembassy.sk


Ako vybaviť víza do Indie v Bratislave

Stručný návod ako na nič nezabudnúť

Vízia do Indie nie je možné vybaviť na hraničných priechodoch ani letiskách, pri návšteve Indie tak musíte spraviť vopred. Najskôr je potrebné vyplniť elektronickú žiadosť a potom s vytlačenou žiadosťou zájsť na indickú ambasádu v Bratislave, ktorá je otvorená každý deň. Typicky trvá vybavenie víz 3 pracovné dni, často sú však hotové už aj na druhý deň. Každý žiadateľ je povinný prísť osobne, nedá sa spraviť ani hromadná žiadosť ani žiadosť v zastúpení.

Na vyplnenie elektronickej žiadosti si pripravte pas a trocha trpezlivosti, pretože tento niekoľkokrokový proces nefunguje vždy úplne správne. Resp.,funguje v závislosti od typu webového prehliadač (vo Firefoxe ide všetko na 100%, ale v iných prehliadačoch vám už pri treťom pokuse môže dôjsť trpezlivosť). V pomerne detailnej žiadosti sa vás budú pýtať na najrôznejšie drobnosti, od zamestnania, cez vašich rodičov až po vaše vierovyznanie. V poslednom kroku zadávania údajov si môžete vybrať termín (avšak iba deň, nie konkrétnu hodinu), zväčša dostanete na výber hneď niektorý z ďalších dní. Výsledkom elektronickej žiadosti je PDF-ko, ktoré si vytlačte a zájdite s ním na ambasádu v čase, ktorý objavíte v samotnom PDF-ku. S najväčšou pravdepodbnosťou budete žiadať o turistické víza, ktorých vybavenie je jednoduché, ale aj zábavné. Poradíme vám niekoľko trikov, ako si pomôcť, keď vám niektorí z úradníkov budú klásť polienka pod nohy...

Viac info ako ďalej postupovať pri vybavovaní víz do Indie si môžte prečítať na stránke www.cestujemespolu.com


India pre začiatočníkov

India patrí k bezpečným krajinám. Najviac krádeží je v oblastiach, ktoré cestovatelia najviac navštevujú. To jest Agra, Dillí a Džajpur. V záujme vašej bezpečnosti vám odporúčame:

 • Jesť iba to, čo sa dá ošúpať alebo je prevarené.
 • Preferovať na jedenie miesta, ktoré navštevujú aj domáci s deťmi.
 • Chodiť oblečený podobne ako domáci, t.j. ženy by nemali mať vyzývavé oblečenie ako napríklad veľký výstrih. Aj keď ste oblečení vyzývavo, v zásade vám nič nehrozí, len veľmi zvedavé pohľady.
 • Mať vo vlaku všetky peniaze a dokumenty pri sebe.
 • Piť len balenú vodu.
 • Dávať si pozor pri prechode cez cestu. Autá majú totiž v zásade prednosť pred chodcami, aj keď je zelená.

Pre viac info si prečítajte náš článok India pre začiatočníkov - pár tipov a rád na cestu.


Alternatíva 1: Viedeň - Goa - Kalkata - Dillí - Viedeň od 517€
Viedeň - Goa - Bombaj - Dillí - Viedeň od 515€