MEXIKO: Multi city letenky z Košíc do Mexico City a s návratom z Cancunu od 509€

17.Máj 2019 | 19:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: cancun karibik mexiko letenky do cancunu letenky do mexika Turkish Airlines letisko košice mexico city letenky do mexico city

V jednom z najväčších miest sveta nájdete úplne všetko. Od tých najchudobnejších častí po luxus nákupných centier a mrakodrapov. Ulice plné kostolov, palácov i stánkov s jedlom. Každá s inými vôňami, farbami a zvukmi, všetky vedúce do srdca mesta známeho ako Centro Historico.

A keď vás „všetko" prestane baviť, poď ho cez pol krajiny, popri pyramídach Mayov a prírodných cenotes, až do vychýreného Cancúnu. Turistického raja, kde ožívajú dokonalé obrázky z katalógov cestovných kancelárií. Kde si pred cestou domov užijete pohodu v tyrkysovom mori a na bielom piesku.

K ceste využite aktuálnu ponuku multi-city leteniek let.spoločnosti Turkish Airlines z Košíc do Mexico City a s návratom z Cancunu už od 509€.

Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Okrem toho má každý cestujúci (okrem infantov) nárok na 2 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha jednej batožiny je 23kg.

Letenky do Mexika sú dostupné v termínoch od augusta 2019 do apríla 2020.


Letenky do Mexika v termíne 6-19 december 2019.

► Ubytovanie v Mexiku už od 5€ na osobu a noc.


Košice - Mexico City / cancun - Košice 509€

Vyhľadať ubytovanie cancunu

Vyhľadať ubytovanie v mexico City

Podmienky vstupu do Mexika

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas.


Klimatické podmienky v Mexiku

Charakter počasia v Mexiko City určuje jeho poloha v subtropickom pásme a v nadmorskej výške cca 2200 metrov. Teploty najmä v zimných mesiacoch (december, január) sa cez deň pohybujú okolo 20-25 stupňov, v noci 0-10 stupňov. V ostatných mesiacoch sa denné teploty pohybujú okolo 23-30 stupňov, v noci 18-20 stupňov. Väčšina územia Mexika má slnečné a teplé podnebie počas celého roka s teplotami v rozmedzí 20-35 stupňov. Na pobreží denná teplota počas celého roka neklesá pod 27 stupňov.


Cancún – Odpočinok na bielych plážach azúrového Karibiku

Pre niekoho Mexiko znamená tequilu, pre iného skupinu hudobníkov so sombrérami, či tropický raj, v ktorom môžeme objaviť stopy po stratenej mayskej civilizácii, alebo si len vychutnávať odpočinok na bielych plážach azúrového Karibiku. V súčasnosti je Cancún na polostrove Yucatán najznámejšou dovolenkovou destináciou. Nájdete tu vlastne dve mestá, staré a nové, rovnako ako dva svety – mexický a druhý turistický. Voľakedy to boli len rybárske osady a mangovníkové porasty, dnes je to hlavne 25 km dlhá a živá „Zona Hotelera". čítať ďalej


Mexiko našimi očami

Do Mexika sme sa rozhodli vycestovať v polovici januára. Dublin sa s nami lúčil snehovými prehánkami a my sme sa už tešili na teplejšie mexické počasie. Z nášho momentálneho írskeho domova sme sa letecky museli presunúť do Milána, pretože práve odtiaľ sa nám podarilo kúpiť lacné letenky do hlavného mesta Mexika. Ako turisti sme víza nepotrebovali, len sme vypísali registračné formuláre, ktoré sme dostali v lietadle a odovzdali sme ich pri odchode z krajiny... čítať ďalejMulti city letenky z Košíc do Mexico City a s návratom z Cancunu od 509 eur