Mongolsko s letenkami od Turkish Airlines už od 501€

22.Nov 2016 | 00:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia mongolsko ulanbátar letenky do mongolska

Ak má byť Mongolsko vašim budúcim cestovateľským cieľom a čakáte na nejaký zaujímavý tip na letenky, tak zbystrite pozornosť. V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Turkish Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Mongolska s odletom z Budapešti už od 501€. Letenky za túto cenu si môžete rezervovať na stránke flugladen.at Poprípade si môžete letenky vyhľadať a rezervovať priamo cez stránky let.spoločnosti Turkish Airlines za cenu 520€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 20kg.

Letenky sú v predaji do 15.12.2016 alebo do vypredania tarifu. Cestovné obdobie, na ktoré si môžete zakúpiť letenky sa vzťahuje na cestu v čase od novembra 2016 do júna 2017. Akcia sa nevzťahuje na termíny v rozmedzí od 23.12. 2016 do 2.1 2017.


► Letenky napríklad v termíne 6-19 apríl 2017.

► Ubytovanie v Ulanbátare už od 4€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na Flugladen.at od 501€

Vyhľadať letenky na turkish airlines od 520€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Mongolska

Územie SR pokrýva Veľvyslanectvo Mongolskej republiky v Prahe, víza pre slovenských občanov vydáva ktorýkoľvek zastupiteľský úrad Mongolska na svete.

K žiadosti o krátkodobé vízum je žiadateľ povinný predložiť nasledovné doklady :

  • -platný cestovný doklad,
  • -vyplnenú žiadosť a dve fotografie,
  • -predloženie dokladov potvrdzujúce účel návštevy,
  • -zaplatiť správny poplatok,
  • -v prípade tranzitu je potrebné mať platný cestovný lístok a udelené vízum cieľovej krajiny.

Formuláre pre žiadosť o víza:
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMMONGOL.pdf
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMTOURISTSMONGOL.pdf


Za udelenie víza sa platí vízový poplatok, výška ktorého závisí od druhu požadovaného víza. Vízum sa vystavuje v priebehu 1 týždňa, v prípade vystavenia do 24 hodín sa vyberá 100% príplatok. Nie je nutné preukazovať zabezpečenie finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom a pre pobyt neexistuje povinná výmena valút.

Pri odlete z medzinárodného letiska Bujant Uchá v Ulanbátare sa platí letiskový poplatok vo výške 12 500 MNT (cca 7,60€), deti do 6-tich rokov 6 250 MNT (cca 3,80€).


Na mongolských koňoch za zážitkami

Aký je váš najväčší sen v cestovaní? Aspoň u mňa je to taký, keď som na miestach, kde veľa ľudí nechodí, alebo môžem zažiť niečo autentické. Najlepšie keď sa to spojí s ťažkou fyzickou námahou, aby som sa poriadne vyresetoval. Ale ani vo sne ma nenapadlo, že sen, ktorý sme si vymysleli pred cestou do Mongolska bude nielen jeden z najlepších, aký som v živote zažil, ale aj najnáročnejší... čítať ďalej