Navštívte Maldivy a Srí Lanku v rámci jednej cesty už od 570€

10.Nov 2016 | 19:55
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: maldivy male colombo srí lanka azia

Čo takto spojiť návštevu Maldiv spolu so Sri Lankou z Prahy a to za cenu už od 570€? Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je tento tip. Pre takúto cestu si budeme musieť kúpiť dve letenky. Jedna bude multicity letenka na trase Praha – Maledivy a z Colomba do Prahy s let.spoločnosťou flyDubai za cenu už od 473€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Druhá letenky bude prelet z Maldiv na Sri Lanku s let.spoločnosťou China Eastern Airlines za cenu už od 97€.

V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 20kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od decembra 2016 do septembra 2017. Ak by mal niekto záujem stráviť čas aj počas vianočných sviatkov, tak napríklad v termíne 9-26 december 2016 je cena za letenky od 587€.


► Letenky napríklad v termíne 17-30 január 2017.


Praha – Maledivy / Colombo – Praha 469€

Vyhľadať letenky na trase Maldivy – Colombo od 97€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

  • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
  • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
  • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
  • Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným ako turistickým účelom je potrebné žiadať o víza na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna, http://www.srilankaembassy.at).
Príklad termínov počas vianočných sviatkov od 587€

Odlet je 9.12.2016 z Prahy na Maldivy, prelet z Maldív na Srí Lanku 17.12.2016 a návrat zo Srí Lanky do Prahy 26.12.2016.