New York so zastávkou v Toronte cez letné prázdniny od 379€

20.Feb 2017 | 01:32
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko budapešť Severná Amerika usa new york letenky do usa air canada swiss air letenky do new yorku

New York cez letné prázdniny s krátku zastávku v kanadskom meste Toronto. K ceste využite aktuálnu akciu let.spoločností Air Canada a Swiss Air s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Budapešti do New Yorku už od 379€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky za túto sumu sú dostupné počas mesiacov augusta a september 2017.

Ako sme už v úvode spomínali, po ceste do New Yorku máme dlhšie medzipristátie, presnejšie 14 až 18 hodín, v kanadskom Montreale. Túto zastávku môžeme využiť napríklad k návšteve Niagarských vodopádov alebo k menšej prehliadke tohto mesta. Z letiska sa dá vlakom pohodlne dostať priamo do centra mesta na stanicu Union Station.


► Letenky do New Yorku v termíne 16-22 augusta 2017.

► Ubytovanie v New Yorku už od 24€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Budapešť - New York 379€

Vyhľadať ubytovanie v New Yorku


Ako využiť niekoľko hodinový prestup v Toronte

Dlhé prestupy zámerne nevyhľadávam, no keď sa naskytnú neberiem to ako prekážku, práve naopak. Letenka z Viedne do Cancúnu za 399€ mala jedinú malú nevýhodu – 17 hodinový prestup v Toronte – Kanada. Predtým, ako sme letenky kúpili, som klikla na mapu a hľadala, ako tých pár hodín využiť. Každý Kanaďan Vám povie, nech v zime do Kanady necestujete – ibaže by ste chceli lyžovať...no ja tak rada robím všetko opačne. Po pár minútach bol cieľ jasný – zároveň aj argument, prečo tých 17 hodín nie je problém – požičiame auto a pôjdeme sa pozrieť na Niagarské vodopády... čítať ďalej


Kanada - Povinná elektronická cestovná autorizácia pred cestou

S účinnosťou od 15. marca 2016 Kanada zavádza pre návštevníkov povinnosť tzv. pred-cestovnej elektronickej autorizácie (eTA). Získanie autorizácie v systéme eTA, ktorého využívanie bolo do uvedeného dátumu na báze dobrovoľnosti, bude, podobne ako v prípade jeho americkej obdoby ESTA, nevyhnutnou podmienkou pre slovenských občanov na vstup do krajiny.

Autorizácia eTA je povinná iba v prípade cesty do Kanady lietadlom, vrátane leteckých tranzitov cez Kanadu. Autorizácia eTA nie je povinná pre návštevníkov prichádzajúcich do Kanady autom, loďou alebo vlakom. Poplatok za eTA autorizáciu je 7 CAD. Platnosť eTA autorizácie je 5 rokov (resp. do doby platnosti cestovného dokladu uvedeného v eTA formulári).

Elektronický formulár eTA je možné vyplniť na adrese: www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp.


Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.