Peking a Šanghaj z Budapešti v rámci jednej cesty od 399€

29.Aug 2016 | 23:42
Autor: Michal
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia čína peking šanghaj

Je tu ideálna možnosť navštíviť za atraktívnu cenu letov najľudnatejšiu krajinu na svete, Čínu. Skombinovať môžete dve najväčšie mestá krajiny spolu s poznávaním prírodných a kultúrnych krás Činy.

Zažite Peking, hlavné a druhé najväčšie mesto krajiny, ponúkajúce pôsobivú cestu časom, cestu históriou Číny. Stretáva sa tu na jednej strane história, ktorú reprezentuje cisársky palác v zakázanom meste a na strane druhej moderné obchodné štvrte s početnými výškovými budovami.Za návštevu určite stojí najväčšie námestie na svete a Chrám nebies, ktorý je najznámejším symbolom mesta.Neodmysliteľnou súčasťou Číny je Veľký čínsky múr, ktorý si môžete prehliadnuť vrámci denného výletu z Pekingu.

V najľudnatejšom meste krajiny Šanghaj, ktoré sa radí medzi finančné a obchodné centrá sveta,na vás určite zapôsobí jeho moderná architektúra a jeho dynamický pulzujúci život, ktorý vnímate na každom rohu. Obrovské nákupné centrá, rozsiahlé zelené parky, moderné budovy,vrátane tej najvyššej v Číne. To všetko vytvára novodobý kozmopolitný Šanghaj.

Spojte tieto dve čínske mestá do jednej návštevy a zažite tak zaujímavým spôsobom túto jedinečnú a neopakovateľnú ázijskú krajinu. Využiť k tomu môžete kombinované spiatočné letenky z Budapešti do Pekingu a s návratom zo Šanghaja do Budapešti s let.spoločnosťou Aeroflot už od 399€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 2 batožiny do podpalubia, každá do hmotnosti max. 23kg. Letenky do Číny sú dostupné v rôznych termínoch od septembra 2016 do júna 2017.


► Letenky napríklad v termíne 9-26 november 2016.

► Ubytovanie v Pekingu už od 7€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Šanghaji už od 6€ na osobu a noc.


Kalendár termínov a cien leteniek

Vyhľadať ubytovanie v Pekingu

Vyhľadať ubytovanie v Šanghaji


Čína: S minimom času, maximum zážitkov

Sme dvaja obyčajní ľudia, ktorí neobyčajne milujú cestovanie. A máme rovnaký problém, ako mnoho Slovákov – málo dovolenkových dní a nie práve najvyšší rozpočet na dovolenku. Práve preto sme si povedali, že si Čínu užijeme po vlastnej osi, s minimom času (8 dní dovolenky + víkend) a predsa na maximum. Oplatí sa cestovať tak ďaleko za zážitkami? Určite áno a pritom si viete týmto spôsobom užiť komfortnú dovolenku plnú zážitkov…

Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si cestopis z Číny od Joja a Hanky na blogu cestujemespolu.com


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady: platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy; v prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.


Podmienky pobytu v Číne

Po príchode na územie Čínskej ľudovej republiky je možné požiadať o predĺženie víza a žiadosť sa predkladá na polícii Entry and Exit Administration for Foreigners – v Pekingu alebo v príslušnom hlavnom meste provincie. Žiadosti o predĺženie víza je potrebné predložiť minimálne 5 pracovných dní pred uplynutím platnosti pôvodného víza. V prípade vypršania platnosti víza je držiteľ preexpirovaného víza povinný zaplatiť pokutu až do výšky 500 CNY za každý deň neplatnosti víza, maximálne do výšky 5000 CNY. Žiadosti o dlhodobý pobyt je možné podávať iba na Veľvyslanectvách ČĽR v zahraničí.


Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Na slovenských občanov sa vzťahuje bezvízový vstup do Hongkongu a do Macaa pre krátkodobý pobyt nezárobkového charakteru v dĺžke trvania do 90 dní. Vycestovanie do OAO Hongkong alebo OAO Macao sa považuje za opustenie územia ČĽR a na hraniciach s týmito samostatnými administratívnymi oblasťami je pasová a colná kontrola osôb. Osoby prichádzajúce z Číny do Hongkongu a Macaa, ktoré sa plánujú vrátiť naspäť na územie pevninskej Číny, musia mať udelené vízum na minimálne dva vstupy. Vízum musí byť získané na území ČĽR, v prípade, že ho turista nemá, musí na spiatočnú cestu požiadať o vízum na Konzulárnom úrade Ministerstva zahraničných vecí ČĽR v Hongkongu alebo Macau prostredníctvom pobočiek turistických kancelárií China Travel Service. Vízum je tiež možné získať na hranici medzi Hongkongom a mestom Shenzhen, na základe ktorého je možné zotrvať na území ČĽR maximálne 5 dní.