PO STOPÁCH VIKINGOV: Island, Faerské ostrovy a Nórsko v rámci jednej cesty od 213€

04.Sep 2017 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa nórsko island faerské ostrovy letenky na island letenky na fearské ostrovy vagar reykjavík bergen letenky do nórska wizzair Atlantic Airways letisko Katovice

Opäť tu máme pre vás jeden zaujímavý tip, ktorý stojí za zváženie. Jeden výlet, jedinečná cena a tri úžasne krajiny. Našou prvou zastávkou bude krajina ohňa a ladu, Island. Pozrieme si to najkrajšie z hlavného mesta Reykjavík, aj z jedinečnej prírody, ktorá ho obklopuje a vyrazíme smer Faerské ostrovy. 18 zatiaľ nedotknutých ostrovov plných histórie síce patrí Dánsku, ale leží medzi Islandom a Nórskom. Práve nórske mesto Bergen bude našou poslednou zastávkou. Isto zistíme, že lúka medzi horami, ako ho prezývajú, ponúka viac, ako len fjordy.


Príkladový itinerár cesty

  • 19.11.2017 Katovice – Reykjavik
  • 24.11.2017 Reykjavik – Vagar (Faerské ostrovy)
  • 27.11.2017 Vagar (Faerské ostrovy) - Bergen
  • 30.11.2017 Bergen – Katovice


K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie. Prvé dve budú rezervácie jednosmerných leteniek let.spoločnosti WizzAir na trase Katovice - Reykjavik za cenu 123 PLN (cca 29€) a druhá na trase Bergen - Katovice za 135 NOK (cca 15€).Cena platí len dnes pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky.

Vyhľadať letenky na stránkach Wizzair


Druhé dve budú rezervácie jednosmerných leteniek od let. spoločnosti Atlantic Airways na trase Reykjavik - Vagar (Faerské ostrovy) za 569 DKK (cca 76€) a druhá na trase Vagar (Faerské ostrovy) - Bergen za cenu 695 DKK (cca 93€) .

Vyhľadať letenky na stránkach Atlantic Airways


Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiaca november 2017.


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!



Patrik Paulínyi: Faerské ostrovy z cyklu "What I've seen"

Faerské ostrovy sú skutočne jedinečným a výnimočným miestom našej planéty. Všimli si to aj rozhodcovia National Geographic Traveller, ktorí uskutočnili prieskum medzi 111 ostrovnými komunitami na celom svete, kde hodnotili autentickosť a neporušenosť. Faerské ostrovy boli vyhodnotené ako svetová jednotka! Porotcovia sa o nich vyjadrili, že „po týchto krásnych panenských ostrovoch je radosť cestovať. Ostrovy sú odľahlé a chladné, a v bezpečí od davov turistov. Ochrana prírody a historickej architektúry a zvyklostí svedčí o nesmiernej národnostnej hrdosti miestnych obyvateľov. Veľkolepé vodopády a farebné prístavy vyrážajú dych."... čítať ďalej