Prázdninové Bulharsko - Zlaté piesky, Slnečné pobrežie a Sofia z Bratislavy od 59€

16.Máj 2017 | 23:42
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa bulharsko letenky do bulharska sofia letenky do sofie varna burgas letisko bratislava wizzair

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek sa isto a nezadržateľne blíži a tak sme si pre vás pripravili jeden z našich prázdninových tipov na cestu. Zamierime do pomerne obľúbenej a cenovo zaujímavej letnej dovolenkovej destinácie, do Bulharska. V rámci našej cesty navštívime Sofiu, Varnu a Zlaté piesky či Slnečné pobrežie spolu s Burgasom a Nesebarom. A to všetko s odletom z Bratislavy.

K ceste do Bulharska využijeme aktuálne lacné letenky let.spoločnosti Wizzair z Bratislavy do Sofie. V ten istý deň sa podvečer letecky prepravíme opäť s let.spoločnosťou Wizzair zo Sofie do Varny. Po pár dňovom pobyte na Zlatých pieskoch sa autobusom za približne 2 hodiny presunieme na juh do Burgasu. Aj tu, na Slnečnom pobreží máme možnosť stráviť pár dní. Po tom ako sme si užili piesok a vody Čierneho mora nás čaká posledná zastávka na našej ceste a to metropola Bulharsky, Sofia. Cestu z Burgasu do Sofie tak isto absolvujeme autobusom.

Po krátkej návšteve Sofie sa letecky vrátime do Bratislavy.


Príkladový itinerár cesty

  • 31.07.2017 Bratislava → Sofia
  • 31.07.2017 Sofia → Varna
  • 04.08.2017 Varna → Burgas
  • 09.08.2017 Burgas → Sofia
  • 11.08.2017 Sofia → Bratislavy
Ako rezervovať letenky a lístky na autobus

K takto naplánovanej ceste budeme musieť urobiť 2 rezervácie leteniek a zakúpiť si 2 cestovné lístky na autobus.

Ako prvé si zakúpime letenky. Jedna rezervácia budú spiatočné letenky z Bratislavy do Sofie v termíne 31.7. - 11.8. za cenu od 20€. Cena leteniek platí pre členov WDC. Ak nieste členom klubu, tak cena je od 33€. Odlet z Bratislavy do Sofie je v doobedných hodinách. Druhou rezerváciou bude prelet zo Sofie do Varny 31. júla, teda v ten istý deň ako priletíme z Bratislavy ale vo večerných hodinách. Cena tejto letenky je 35Lv (cca 18€) a je jednotná, bez ohľadu na členstvo vo WDC.


Podmienky batožiny u let.spoločnosti Wizzair

Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za zapísanú batožinu do podpalubia na trase Bratislava - Sofia -Bratislava o hmotnosti do 23kg je 52€ a za väčšiu batožinu do 32kg si priplatíte 72€. Poplatok za zapísanú batožinu do podpalubia na trase Sofia - Varna o hmotnosti do 23kg je 27€ a za väčšiu batožinu do 32kg si priplatíte 37€


Vyhľadať letenky Bratislava - Sofia - Bratislava

Vyhľadať letenky Sofia - varna


Teraz nám už ostáva zakúpiť si lístky na autobusové spojenia v rámci našej cesty po Bulharsku. Medzi Varnou a Burgasom premáva viacero autobusových spoločností s cenou jednosmerného lístka už od 14Lv (cca 7€), napríklad aj v našom termíne 4. augusta 2017. Takouto spoločnosťou je napríklad Victory-13 alebo Arda Tour. Doba jazdy je medzi 2h až 3h podľa zvolenej autobusovej spoločnosti.

Na cestu z Burgasu do Sofie v termíne 9. augusta 2017 si zvolíme autobusovú spoločnosť Etap Adress. Doba jazdy je niečo vyše 5 hodín a cena lístka začína na sume 27Lv (cca 14€). Oba lístky je možné zakúpiť on-line priamo cez stránky spoločností.


Vyhľadať autobus Varna - Burgas

Vyhľadať autobus Burgas - Sofia


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!