Priame lety z Viedne do Pekingu a Šanghaja od 499€ a Hong Kongu od 519€

13.Nov 2016 | 19:26
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: šanghaj čína peking ázia hong kong letenky do ázie letenky do číny

Čína volá a poriadne nahlas. Tri super moderné mestá z „továrne sveta" sú vám o kúsok bližšie vďaka ponuke spoločnosti Austrian Airlines. Vyberte si. Hlavné mesto Peking a jeho Zakázané mesto. Kozmopolitný Šanghaj. Symbol blahobytu Hong Kong, na ktorý dozerá najväčšia socha sediaceho Budhu. Alebo rovno všetky tri.

K ceste využite ponuku priamych letov od let.spoločnosti Austrian Airlines z Viedne do Pekingu a Šanghaja od 499€ a Hong Kongu od 519€. V cene letenky je odbavená batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v termínoch od novembra 2016 do júla 2017.


► Letenky napríklad v termíne 5-15 december 2016.

► Ubytovanie v Číne už od 7€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň ⇆ Šanghaj 499€

Kalendár termínov Viedeň ⇆ Peking 499€

Kalendár termínov Viedeň ⇆ Hong Kong 519€


15 užitočných rád pred cestou do Číny

Chystáte sa do Číny? Máte otázky ako to zvládnete v krajine, kde sa okrem veľkých miest nedá dohovoriť po anglicky? Hľadáte informácie, čo treba vedieť pred vstupom do tejto krajiny? Tu nájdete 15 základných informácií, ktoré sa vám zídu pred cestou do krajiny draka... viac na Travelistan.sk


Koľko stojí cestovanie v Číne?

Už dávno neplatí, že Čína je lacná krajina, kde ste za dolár kúpite tričká, najete ste sa do sýtosti atď. V Číne ceny ani tak nestúpli, skôr klesol dolár a euro. Prvýkrát sme boli v Číne v roku 2003. V tom čase ste za 1 euro dostali cca. 18 RMB. Dnes za 1 euro dostanete cca. 7,1 RMB. Čiže ak vám vaši známi vraveli ako bolo všetko lacné, nevymýšľali si, ale euro odvtedy výrazne kleslo a teda aj cena služieb stúpla. Počas našich 20 dní v Číne sme minuli 70 eur na deň pre dvoch. Je v tom započítané všetko od dopravy, jedla, vstupov do pamiatok, skrátka všetko, za čo sme platili. Poďme teraz postupne prebrať, čo koľko stojí... viac na Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave.

Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady:

  • platný cestovný doklad,
  • vyplnenú žiadosť a dve fotografie,
  • predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy;


V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.

Na slovenských občanov sa vzťahuje bezvízový vstup do Hongkongu a do Macaa pre krátkodobý pobyt nezárobkového charakteru v dĺžke trvania do 90 dní.