Romantické Benátky nielen na Valentína

29.Jan 2020 | 21:00
Autor: Natália Bosáková
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: benátky taliansko

Objavte mesto lásky nielen na Valentína, ale aj celoročne. Vo februári si môžete vychutnať aj legendárny karneval! Slávne mesto karnevalov, gondolierov, áno reč je o klenote Jadranu – Benátkach. Kto by nepoznal túto legendárnu a atraktívnu destináciu? Benátky (Venice) sú destináciou masového turizmu, ktorú si nesmiete nechať ujsť, a to špeciálne teraz, keďže sa tam uskutoční vo februári slávny karneval.


Benátky sú ligotavým drahokamom, ktorý žiari a bude večne žiariť na Jadranskom pobreží. Mesto láka kvôli jedinečnej romantike, starodávnym gondolám a historickým pamiatkám. A nielen to! Toto talianske supermesto si musíte vychutnať plnými dúškami aspoň jeden celý deň. Benátky navštevujú milióny turistov ročne a je súčasťou unikátneho dedičstva UNESCO. Úplne vás pohltia svojím jedinečným rázom a čarom. Najlepšie je vybrať sa tam s partnerom počas romantického Valentína. Pozrite sa spolu s nami na jedinečné tipy, čo vidieť a čo si nenechať ujsť v perle na Jadrane.

V najhistorickejšej časti Benátok nájdete tie najkrajšie baziliky a architektonické skvosty, ktoré lákajú na vyfotografovanie a navštívenie. Poďme sa pozrieť na to, čo naozaj stojí za navštívenie.

V Benátkach, keďže sú kresťanskou baštou, nájdete Basilicu di Santa Maria Della Salute, ktorá je jedinečným architektonickým skvostom a láka milióny turistov ročne. Predstavuje rímsko - katolícky kostol a baziliku minor. Ďalšou baštou masového turizmu, kde si vystojíte poriadne dlhý rad, kým sa dostanete dovnútra, je Bazilika di San Marco, ktorú sa, ale oplatí navštíviť! Vstup je zadarmo. Tá skvostná architektúra vám proste vyrazí dych. Baziliku di San Marco si musíte pozrieť zvonku aj zvnútra, lebo v sebe skrýva byzantské, renesančné prvky, ktoré sa spájajú do fascinujúceho diela.


Vedľa slávnej baziliky sa nachádza aj Palazzo Ducalle, kde nájdete množstvo mozaík. Okrem toho táto stavba patrí medzi najkrajšie a najfotografovanejšie v Európe. Všetko sa sústreďuje na námestí San Marco, a preto by ste nemali vynechať ani slávnu Campanilo San Marco, ktorá stojí na tom istom námestí (Piazza Di Marco). Ak túžite po romantickej plavbe na gondolách, tak uvidíte most Ponte Rialto, ktorý je najikonickejší zo všetkých mostov v Benátkach. Plavba sa pohybuje cenovo okolo 100€.

Canal Grande je najvýznamnejším a najhlbším kanálom Benátok. Krásne z neho vidno spomínaný symbol Benátok – most Ponto Rialto. Treba si naň vystúpať a pokochať sa nádherným výhľadom.

Dóžov palác je údajne najkrajšia budova Benátok spolu s Bazilikou San Marco. Všetci turisti si fotografujú práve túto budovu, stala sa totiž symbolom Benátok. Je postavená v goticko – renesančnom slohu. Niektoré budovy sú krajšie zvonku ako zvnútra. Momentálne je palác umeleckým múzeom.

V tomto čarovnom meste taktiež natrafíte na množstvo múzeí, farebných fotogenických domčekov, útulných kaviarní a suvenír shopov. Pokochajte sa typickou renesančnou architektúrou. Nádherné sú aj úzke uličky, kde prejdú vedľa seba len dvaja - traja ľudia, žiadne autá, ani koče s koňmi. Po Benátkach totiž chodia väčšinou ako atrakcia pre ľudí aj koníky a koče.


Námestie San Marco je významné nielen kvôli svojim Bazilikám a Kampanile, ale tiež kvôli množstvu pouličných umelcov a zaujímavosťou je, že ak je vysoká hladina vody počas dažďov, tak je toto námestie celé zaliate vodou. Na námestí sa však koncentruje najviac pamiatok a turisti sem putujú práve kvôli nim aj keď je tam vody vyše kolien. Zdá sa vám námestie sv. Marka stále preľudnené? Tak skúste sa tam vybrať nadránom, alebo vo veľmi skorých ranných hodinách a nebudete ľutovať, nebude tam ani živej duše. Východ slnka nad Benátkami môže byť veľmi romantický.


Stihnite osláviť Valentína v gýčovo krásnych Benátkach a zabavte sa na karnevale! Aké by to boli Benátky bez slávneho karnevalu? Poznáte to aj z tradícii Slovenska: fašiangy a fašiangový sprievod masiek. To isté, len vo väčšom a s honosnými maskami sa koná aj v meste kanálov. Každoročne sa koná pred Popolcovou stredou Benátsky maskový karneval. Táto tradícia je známa už mnohé storočia. Unikátne historické kostýmy a masky veľkolepá zábava naprieč centrom Benátok je niečo, čo by mali všetci zvedaví turisti vidieť. Tento rok sa začína karneval 8.2. a trvá do 25.2.2020.

Ak máte čas nazvyš môžete sa len tak motkať po úzkych romantických uličkách, vychutnať si pulzujúcu atmosféru mesta a dať si tradičnú taliansku pizzu či zmrzlinu v miestnych ikonických reštauráciách. Do Benátok sa zaľúbite na prvý pohľad!