Ruská Kamčatka z Viedne s kratšou zastávkou v Moskve od 495€

25.Júl 2016 | 17:12
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: rusko kamčatka ázia letenky do ruska letenky na kamčatku

Kamčatka, jedna z najaktívnejsích sopečných oblastí na zemi, zapísaná na zoznam prírodného svetového dedičstva UNESCO. Alebo presnejšie "poloostrov ľadu a ohňa". K ceste využite aktuálnu ponuku spiatočných leteniek od let.spoločnosťou Aeroflot z Viedne na ruskú Kamčatku už od 495€. Pri ceste na Kamčatku je v Moskve 12 hodinový stopover, ktorý môžete využiť ku kratšej prehliadke tejto ruskej metropoly. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od novembra 2016 do júna 2017.


► Letenky napríklad v termíne 5-19 januára 2017.

► Ubytovanie na Kamčatke už od 5€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.

V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.


Postup zaevidovania

  • Občan SR sa dostaví k prijímajúcej/pozývajúcej osobe a predloží cestovný pas a migračnú kartu.
  • Prijímajúca osoba odovzdá občanovi SR potvrdenú oddeliteľnú časť "Oznámenia o príchode cudzinca na miesto pobytu". Túto je občan SR povinný mať počas pobytu v RF pri sebe.
  • Pri odchode z RF je občan SR povinný vrátiť oddeliteľnú časť "Oznámenia o príchode cudzinca na miesto pobytu" prijímajúcej/pozývajucej osobe, ktorá ju v stanovenom termíne zašle na príslušný migračný úrad.

Táto povinnosť sa netýka tých občanov, ktorých dĺžka pobytu na návšteve u súkromnej osoby v RF nepresiahne 7 pracovných dní.


Migračnú kartu je možné získať:

  • pri leteckej a lodnej preprave – u posádky,
  • pri železničnej preprave – u sprievodcu,
  • pri autobusovej preprave – u vodiča,
  • pri ceste osobným automobilom, resp. peši
  • u príslušníkov pohraničnej kontroly RF.


Z našich cestopisov

Kamčatka – posledný raj

„Vítam Vás na palube ruských aerolínií a zároveň na najdlhšom vnútroštátnom lete na svete," vraví náš pilot Boeingu na pravidelnej linke Moskva – Petropavlovsk Kamčatskij. Len si predstavte, že letíte takmer deväť hodín cez nekonečnú ruskú tajgu, Sibír, najväčší brezový prales, široké ruské rieky... A pristanete opäť v Rusku a preletíte deväť časových zón! Už let je neskutočný zážitok. Kamčatka sa postupne otvára svetu. Ešte donedávna bola uzavretou oblasťou aj pre samotných Rusov... <čítať ďalej>