Sicília začiatkom letných prázdnin. Catania z Viedne s letenkami od 25€

22.Jún 2021 | 18:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: catania európa sicília letenky na sicíliu letenky do talianska eizzair taliansko letisko viedeň

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do sicílskej Catanie už 25€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky na Sicíliu sú dostupné pre cesty koncom júna a začiatkom júla 2021.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm.

 • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.
 • Spoločnosť Wizz Air okrem toho predstavuje popri existujúcich možnostiach 20 a 32 kg nový typ podanej batožiny s maximálnou hmotnosťou 10 kg.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 26.6. - 3.7. 2021.

► Ubytovanie v Catanii už od 28€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ LETENKY DO CATANIE

Kalendár termínov Viedeň - Catania

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE v Catanii

Podmienky vstupu do Talianska

Pri vstupe do Talianska sa cestujúci z krajín kategórie štátov C, kde patrí aj Slovensko, musí preukázať jedným z nasledujúcich dokladov:

 • negatívnym antigénovým (vykonaný výterom) alebo PCR testom nie starším ako 48 hodín od odberu. (Platí pre príchod z EÚ, krajín Schengenu.
 • alebo zeleným certifikátom (v papierovej, či digitálnej forme) v zmysle Nariadenia EÚ č. 2021/953 a 2021/954 (Nariadenia EÚ v oblasti Digital Covid Certificate), ktorý potvrdzuje:
  • že držiteľ bol zaočkovaný kompletným cyklom vakcíny odporúčanej EMA - Corminaty Pfizer-BioNtech, Moderna, Vaxzevria, Jansen (Johnson&Johnson) a uplynulo aspoň 14 dní od jeho kompletného zaočkovania;
  • že držiteľ prekonal COVID-19 (platnosť certifikátu je 180 dní od prvého pozitívneho testu);
  • že držiteľ sa podrobil antigénovému testu 48 hodín pred vycestovaním s negatívnym výsledkom (deti do 6 rokov majú výnimku z testovania);

   Taliansko uznáva zelené certifikáty v štyroch jazykových mutáciách: talianska, anglická, francúzska a španielska. Od 1. júla 2021 budú zelené certifikáty na COVID-19 nahradené európskym EU digital COVID certificate, ktorý uľahčí cestovanie do a zo všetkých krajín Európskej únie a schengenského priestoru. V digitálnom alebo papierovom formáte bude certifikát identifikovateľný pomocou QR kódu. EU digital COVID certificate Taliansko dáva do obehu od 28. júna 2021.

Pozrite si rozdelenie krajín a informácie pre cestujúcich na webovej stránke talianskeho ministerstva zdravotníctva.

Po príchode platí povinnosť registrácie na Oddelení prevencie príslušného zdravotníckeho zariadenia (Dipartimento di prevenzione dell´azienda sanitaria do google zadajte "ASL dipartimento prevenzione a miesto pobytu") a povinnosť vyplniť čestné vyhlásenie (autodichiarazione) za každú fyzickú osobu pri vstupe do Talianska a pri presune medzi regiónmi.

Na stiahnutie:

Formulár pre vstup do Talianska v talianskom jazyku

Formulár pre vstup do Talianska v anglickom jazyku

Zdroj: mzv.skSicília začiatkom letných prázdnin. Catania z Viedne s letenkami od 25 eur