SINGAPUR: Spiatočné letenky z Viedne od 414€

11.Dec 2021 | 15:37
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do singapuru ázia letenky do ázie klm letisko viedeň singapur

Multikultúrny ostrovný štát je globálnym finančným centrom s tropickým podnebím. Turistov sem lákajú mnohé zaujímavé štvrte, koloniálne jadro s radnicou s 18 korintskými stĺpmi i Orchard Road, jedna z najznámejších nákupných ulíc Ázie. Nezabudnuteľná je ale aj atmosféra mesta, ktoré je jedným z najčistejších a najbezpečnejších na svete.

Presvedčiť sa na vlastné oči môžete aj vďaka let. spoločnosti KLM a jej ponuke spiatočných leteniek z Viedne do Singapuru už od 414€ . Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránky let. spoločnosti KLM.

Letenky do Singapuru sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od januára do marca 2022.


► Letenky do Singapuru v termíne 18-29 január 2022.


VYHĽADAŤ LETENKY NA STRÁNKE KLM

Zobraziť UBYTOVANIE V SINGAPURE

Singapur - Levie mesto a mesto jedla

Prvé, čo človeku udrie do očí, je fakt, že Singapúr je neuveriteľne moderné a dynamické mesto. A je neuveriteľne čisté. V meste je kvôli čistote zakázané žutie žuvačiek a každoročne sa tu vyhlasuje dokonca súťaž o najčistejšiu verejnú toaletu a víťazstvo znamená skutočnú prestíž.

V meste orchideí treba začať deň dobrými raňajkami. Dobrou voľbou je Nasi Lemak, čo je ryža s kokosovým mliekom a lístkami pandanu podávaná s opraženými ančovičkami a orieškami, uvareným vajíčkom, uhorkami a sambalom. Zapiť ich kopi, čo je miestny názov pre kávu, zobrať fľašu vody, ktorá sa pri vlhkosti vzduchu vyše 95% určite zíde a vyraziť... čítať ďalej


Podmienky vstupu do Singapuru

Vo vzťahu k Singapuru platí pre občanov oboch krajín bezvízový vstup pri turistických pobytoch neprekračujúcich 90 dní pre všetky druhy cestovných pasov. Bezvízový režim sa nevzťahuje na zárobkovú činnosť.

Cestovný pas pri vstupe do Singapuru musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov po plánovanom ukončení pobytu v Singapure.

Singapur patrí medzi najbezpečnejšie turistické destinácie. Od návštevníkov sa očakáva, že budú dodržiavať miestne pravidlá – nebudú fajčiť vo verejných budovách, výťahoch, dopravných prostriedkoch a na ich zastávkach, odhadzovať odpadky, žuvačky a cigaretové ohorky na ulici.

POZOR: za vlastníctvo, prechovávanie a užívanie drog / narkotických látok hrozí v krajine trest smrti!

Vstup cudzincov do krajiny je značne obmedzený a umožnený iba s predošlým súhlasom miestnych úradov a so zdravotným certifikátom. O povolenie na vstup do krajiny musia všetci cestujúci požiadať ICA (Immigration and Checkpoints Authority) alebo MOM (Ministry of ManPower).

S povolením sa musí preukázať pri vstupe do krajiny a okamžite nastúpiť do karantény v štátnom zariadení a v určené dni absolvovať testy na COVID-19. Všetky náklady spojené s karanténou a testovaním si cudzinec hradí sám. V krajine je povinné nosenie rúšok na verejnosti.

Pre väčšinu krajín sveta je umožnený vstup do Singapuru predovšetkým za účelom pracovných návštev a podnikania. Pre vybrané krajiny Singapur zaviedol tzv. Safe Travel Lanes, ktorých cieľom je umožniť krátkodobú návštevu krajiny.

Informácie o opatreniach proti COVID-19 na webovej stránke Imigračného úradu

Informácie pre cestujúcich do Singapuru na webovej stránke Imigračného uradu