Spiatočné letenky z Viedne na Aljašku už od 453€

21.Sep 2016 | 21:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Anchorage aljaška Severná Amerika usa

Aljaška, tento odľahlý a zároveň najväčší štát USA je snom mnohých dobrodruhov a cestovateľov,ktorý vyhľadajú aktívny oddych. Aljaška vám ponúka divokú a nedotknutú prírodu v ktorej môžete vidieť voľne žijúce mnohé druhy zvierat, malé rybárske sídla či staré banícke mestá ešte z čias zlatej horúčky. Na území Aljašky sa nachádza najvyššia hora Severnej Ameriky, Mount McKinley, na ktorú si môžete vychutnať pohľad z najväčšieho národného parku USA. Najväčšie mesto Anchorage je vhodným miestom na pozorovanie polárnej žiary, aby ste si ju mohli zažiť treba stráviť v meste viac dní počas ktorých môžete spoznávať miestnu kultúru a tradície tunajších obyvateľov Aljašky.

Ak teda patríte k tým, ktorí majú v pláne návštevu Aljašky, tak za zmienku by stál tarif let.spoločnosti KLM/Delta Airlines a ich ponuka spiatočných leteniek z Viedne do Anchorage už od 453€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od októbra 2016 do marca 2017.


► Letenky napríklad v termíne 26.10. - 9.11. 2016.

► Ubytovanie v Anchorage už od 23€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.


Aljaška – 10 dôvodov prečo ísť kempovať práve sem

Rozmýšľala som, ako by sa najlacnejšie dala prejsť táto mega drahá krajina, vidieť toho čo najviac a pritom neminúť polovicu úspor. Najjednoduchším a najekonomickejším riešením bol pre mňa kemping. Je pravda, že človek musí trošku oželieť ten komfort príjemne vyhriatej postieľky a rannej kúpeľne.No na druhej strane, v hotelovej izbe nikdy nebude zaspávať za zvukov prírody, pri praskajúcom ohni, obklopený veľkolepými horami, ľadovcami, jazerami aaaa to by sa dalo pokračovať donekonečna... čítať ďalej