Srí Lanka a Maldivy plus 2 dni v Katare v rámci jednej cesty od 579€

17.Okt 2017 | 20:59
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: azia maldivy colombo male letenky na srí lanku letenky na maldivy srí lanka letisko praha qatar airways sri lanka airlines katar doha

Exotika na druhú na jednom a tisícich ostrovoch. Kde? Predsa v Indickom oceáne. Využite túto jedinečnú ponuku a v rámci jednej dovolenky navštívte až dve zaujímavé a exotické destinácie. Srí Lanka, zelený, rajský ostrov, na ktorý vás isto priláka vôňa tropických čajov. A nedostane vás odtiaľ ani pár miestnych slonov. Na Srí lanke strávime 7 dní.

Ďalšou zastávkou budú Maldivy, rozprestierajúce sa na viac ako tisícke ostrovov, ktoré vyzerajú presne tak, ako na obrázkoch s nádhernými bielymi plážami. Dĺžka pobytu na Maldivách je ľubovolná, záleží len od vás koľko času chcete stráviť na týchto ostrovoch.

Pri spiatočnej ceste z Maldív sa ešte zastavíme v Katare, kde strávime 2 dni. Po krátkej návšteve Kataru poletíme do Prahy.

Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je práve tento tip. V aktuálnej ponuke od let.spoločností Qatar Airways a Sri Lanka Airlines si môžete zakúpiť letenky na trase Praha – Colombo - Maledivy - Doha - Prahy už od 579€. V cene letenky je príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg.

Letenky na takúto cestu sa dajú nájsť v termínoch od januára do apríla 2018.


Príkladový itinerár cesty

  • 02.03.2018 Praha -> Srí Lanka
  • 10.03.2018 Srí Lanka -> Maldivy (ostrov Gan)
  • 15.03.2018 Maldivy (ostrov Gan) -> Doha
  • 18.03.2018 Doha -> Praha


Praha - Colombo - Maledivy - Doha - Praha 579€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Dohe


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

  • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
  • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
  • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
  • Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným ako turistickým účelom je potrebné žiadať o víza na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna, http://www.srilankaembassy.at).


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Podmienky vstupu do Kataru

Občania Slovenskej republiky môžu po novom cestovať do Kataru bez vízovej povinnosti! Oslobodenie od vízovej povinnosti platí 90 dní počas jednorázovej cesty alebo 180 dní v prípade viacerých ciest.


Maledivy do 1000€ – Tipy a Triky

Ako si vyskladať dovolenku na Maldivy do 1000€? Kedy je najlepšie obdobie ísť? Ako je to s dopravou, platením, internetom a dalšími vecami? Čítajte pozorne ďalej. Prinášame vám jedinečný súhrn tipov a trikov ako šikovne a lacno precestovať Maldivy... čítať ďalej