SRÍ LANKA: Colombo z Viedne s letenkami od 469€

22.Nov 2021 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia colombo letenky do ázie letenky na srí lanku srí lanka lot letisko viedeň

K ceste na Srí lanku môžete využiť aktuálnu ponuku od let. spoločnosti LOT s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Colomba už od 459€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x35x12 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg.

Letenky na Srí Lanku sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca december 2021.


► Letenky napríklad v termíne 7-13 december 2021.


Kalendár termínov Viedeň - Colombo 469€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Srí Lanku

Letecké spoločnosti lietajú do krajiny a o víza je možné požiadať pred príletom na letisko online.

Plne zaočkované osoby sa nemusia po prílete preukázať negatívnym testom, ani nastúpiť do karantény.

Nezaočkovaní alebo čiastočne zaočkovaní sa musia registrovať na testovanie po prílete a ubytovaní môžu byť iba vo vybraných hoteloch. Po prílete nezaočkovaní turisti ostávajú v L1 hoteli (do prvých 14 dní pobytu) a musia podstúpiť prvý vstupný PCR test. Po negatívnom výsledku môžu využívať všetky hotelové služby a pohybovať sa v rámci siete L1 hotelov, alebo navštíviť povolené turistické atrakcie v rámci tzv. bio bublín. Podrobnosti sú uvedené na stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky. Podrobnosti nájdete na webovej stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky.

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD.

Povinná je platba za PCR testy (1 test za 40 USD) podľa počtu dní pobytu nasledovne: pri pobyte 5 a viac dní – dva PCR testy – pri príchode a pred odchodom, pri kratšom pobyte nie je požadovaný výstupný PCR test. Testy a poistenie sa platia online pri žiadosti o víza.

Výnimku z testovania majú deti do 2 rokov. V prípade, že ich rodičia/sprievodcovia budú mať pozitívny PCR test, sú aj tieto deti povinné podrobiť sa PCR testu.

zdroj: mzv.sk


Srí Lanka – Tipy, ktoré by si pred cestou mal vedieť

Ako si naplánovať cestu do krajiny ktorú vôbec nepoznám? Zo začiatku som nevedela, kde mám začať. O Srí Lanke som predtým čítala, počula, vedela som, že neodmysliteľnou súčasťou je čaj, že hlavné mesto je Colombo, ale dokopy som o nej nevedela veľa. Častokrát je dobré nechať sa unášať prúdom, ale keďže som v tejto krajine plánovala stráviť iba týždeň, chcela som si cestu vopred naplánovať a čo najrýchlejšie vyplniť medzery vo vedomostiach. Mojou prioritou bolo zažiť, pozrieť aj za taký krátky čas čo najviac a pritom ešte ušetriť... čítať ďalejSRÍ LANKA - Colombo z Viedne s letenkami od 469 eur