SRÍ LANKA: Colombo z Viedne s letenkami od 519€

11.Okt 2021 | 20:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko viedeň ázia colombo letenky do ázie letenky na srí lanku srí lanka lot

K ceste na Srí lanku môžete využiť aktuálnu ponuku od let. spoločnosti LOT s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Colomba už od 519€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x35x12 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha jednej batožiny je 23kg.

Letenky na Srí Lanku sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do marca 2022.


► Letenky napríklad v termíne 1-9 februára 2022.

► Ubytovanie na Srí Lanke už od 7€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Colombo 519€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Srí Lanku

Slovenskí občania môžu na územie Srí Lanky za účelom turistiky bez víz vstúpiť po registrácii v online systéme ETA (Electronic Travel Authorization) a zotrvať tam po dobu menej ako 30 dní. Pri pobyte nad 30 dní musia mať platné vízum, o ktoré je možné požiadať na Veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni.

Od 11. mája platia nové pravidlá vstupu pre zahraničných turistov. O víza je nutné požiadať pred odletom online. Na podanie žiadosti je nevyhnutná rezervácia hotela v rámci skupiny hotelov L1 do 14 dní pobytu (v závislosti od dĺžky pobytu). Turisti sa môžu pohybovať len v rámci L1 skupiny hotelov. Podrobnosti nájdete na webovej stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky.

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD. Povinná je platba za PCR testy (1 test za 40 USD) podľa počtu dní pobytu nasledovne: pri pobyte 5 a viac dní – dva PCR testy – pri príchode a pred odchodom, pri kratšom pobyte nie je požadovaný výstupný PCR test. Testy a poistenie sa platia online pri žiadosti o víza.

Výnimku z testovania majú deti do 2 rokov. V prípade, že ich rodičia/sprievodcovia budú mať pozitívny PCR test, sú aj tieto deti povinné podrobiť sa PCR testu. Deti vo veku 2 – 12 rokov musia povinne absolvovať iba výstupný PCR test.

Pri prílete na Srí Lanku sú cestujúci povinní preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín. Transfery z letiska musia byť dohodnuté cez L1 hotely alebo certifikované cestovné agentúry.


Srí Lanka – Tipy, ktoré by si pred cestou mal vedieť

Ako si naplánovať cestu do krajiny ktorú vôbec nepoznám? Zo začiatku som nevedela, kde mám začať. O Srí Lanke som predtým čítala, počula, vedela som, že neodmysliteľnou súčasťou je čaj, že hlavné mesto je Colombo, ale dokopy som o nej nevedela veľa. Častokrát je dobré nechať sa unášať prúdom, ale keďže som v tejto krajine plánovala stráviť iba týždeň, chcela som si cestu vopred naplánovať a čo najrýchlejšie vyplniť medzery vo vedomostiach. Mojou prioritou bolo zažiť, pozrieť aj za taký krátky čas čo najviac a pritom ešte ušetriť... čítať ďalejSRÍ LANKA - Colombo z Viedne s letenkami od 519 eur