SRÍ LANKA S TURKISH AIRLINES: Colombo z Viedne s letenkami od 699€

23.Apr 2024 | 18:10
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: srí lanka colombo letenky na srí lanku ázia letenky do ázie

Srí Lanka, prezývaná aj "Perla Indického oceánu", je ostrovný štát južne od Indie, ktorý uchvacuje návštevníkov bohatou históriou, očarujúcou prírodou a srdečnou pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Či už túžite po oddychovej dovolenke na pláži, dobrodružných výpravách v horách, alebo po ponorení sa do hlbokých vrstiev starobylej kultúry, Srí Lanka vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Turkish Airlines si môžete zakúpiť letenky z Viedne do Colomba 699€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 23x55x40 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 15x40x30 cm a maximálnou hmotnosťou 4kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 30kg.

Letenky na Srí Lanku sú dostupné pre cesty v termínoch od septembra do decembra 2024.


► Letenky napríklad v termíne 17-26 september 2024.


Kalendár termínov Viedeň - Colombo 699€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Podmienky vstupu na Srí Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Zaregistrovať sa môžu turisti aj pri vstupe do krajiny, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

Turistické víza/ETA - Od 26. februára 2020 do 30. apríla 2020 platí pre občanov SR výnimka a turistické vízum získajú bez poplatku.

Od 26. februára 2020 platia nasledovné poplatky za vízum:

Turistické víza – na 30 dní, dva vstupy – bez poplatku (platí do 30.04.2020)

Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným účelom je potrebné žiadať o víza na Veľvyslanectve Srí Lanky v Rakúsku (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna).

Víza je možné predĺžiť na imigračnom úrade v Kolombe (Department of Immigration and Emigration, 41 Ananda Rajakaruna Mw, Punchi Boralla Colombo 10, http://www.immigration.gov.lk).


Srí Lanka – Tipy, ktoré by si pred cestou mal vedieť

Ako si naplánovať cestu do krajiny ktorú vôbec nepoznám? Zo začiatku som nevedela, kde mám začať. O Srí Lanke som predtým čítala, počula, vedela som, že neodmysliteľnou súčasťou je čaj, že hlavné mesto je Colombo, ale dokopy som o nej nevedela veľa. Častokrát je dobré nechať sa unášať prúdom, ale keďže som v tejto krajine plánovala stráviť iba týždeň, chcela som si cestu vopred naplánovať a čo najrýchlejšie vyplniť medzery vo vedomostiach. Mojou prioritou bolo zažiť, pozrieť aj za taký krátky čas čo najviac a pritom ešte ušetriť... čítať ďalejSRÍ LANKA S TURKISH AIRLINES - Colombo z Viedne s letenkami od 699 eur