Talianske Bergamo aj na víkend. Letenky z Bratislavy od 16€

22.Jan 2022 | 15:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: miláno bergamo letenky do talianska ryanair letenky do bergama letisko bratislava taliansko Európa

K návšteve talianskej Lombardie môžete využiť cenovo zaujímavé letenky od leteckej spoločnosti Ryanair. V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Milána (Bergama) už od 16€. Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca február 2022.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 25-27 február 2022.


ZobraziŤ LETENKY DO BERGAMA

Kalendár termínov Bratislava - Bergamo

zobraziŤ UBYTOVANIE V BERGAME

Podmienky vstupu do Talianska

Obmedzenia od 10. januára 2022

Od 10. januára 2022 platia výrazné obmedzenia. Pre ubytovanie v hoteloch, cestovanie diaľkovou dopravou a MHD, pre vstupy do lyžiarskych areálov a pre ďalšie aktivity je vyžadovaný Super Green Pass, ktorý preukáže očkovanie resp. prekonanie COVID19.

Od 1. februára 2022 sa skracuje platnosť Green Passu na 6 mesiacov (z 9 mesiacov).

Sprísnenie podmienok vstupu od 16. decembra 2021 do 31. januára 2022

Všetci cestujúci prichádzajúci z členských krajín EÚ (vrátane SR), zaočkovaní a uzdravení (potrebné predložiť COVID preukaz), ktorí prekonali COVID-19 v posledných 6 mesiacoch, sa musia preukázať negatívnym antigénovým testom nie starším 24 hodín alebo PCR testom nie starším 48 hodín.

Osoby nad 12 rokov, ktoré nemajú potvrdenie o očkovaní alebo o prekonaní COVID-19 sa tiež musia sa preukázať negatívnym testom a zároveň sa musia podrobiť 5-dňovej karanténe. Na konci päťdňovej karantény vykonáte ďalší molekulárny alebo antigénový test. Karanténu je povinné oznámiť po vstupe na územie štátu odboru prevencie príslušného miestneho zdravotného úradu.

Prehľad podmienok vstupu a informácie o aktuálnych opatreniach v krajine:


Aké doklady sa vyžadujú pre vstup?

Pri vstupe do Talianska cestujúci z krajín kategórie štátov C, kde patrí aj Slovensko, musí predložiť:

  1. digitálny COVID preukaz EÚ
  2. negatívny test
  3. vyplniť a odoslať digitálny elektronický formulár

Digitálny COVID preukaz EÚ musí obsahovať potvrdzovať jednu z troch splnených podmienok:

  • digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vakcinácii (nadobúda platnosť 15. dňom od ukončenia cyklu s vakcínou uznanou EMA; od 15. decembra - platnosť 9 mesiacov),
  • alebo digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vykonaní testu (PCR nie starší 72 hodín alebo antigénový test nie starší 48 hodín, výnimku majú deti do 6 rokov),
  • alebo digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (po prekonaní ochorenia s platnosťou potvrdenia 180 dní od prvého pozitívneho testu).

Za rovnocenné EÚ certifikátu sa považujú aj národné certifikáty štátov EÚ, Kanady, Spojeného kráľovstva, Japonska, Izraelu a USA. Certifikát môže byť vystavený v papierovej alebo digitálnej podobe, a to v jazyku talianskom, anglickom, francúzskom alebo španielskom.

Deti mladšie ako 6 rokov sú vyňaté z vykonania molekulárneho alebo antigénového testu, nie však z povinnosti izolácie, ak je to uplatniteľné, deti od 6 do18 rokov musia predložiť test.

Zdroj: mzv.skTalianske Bergamo aj na víkend. Letenky z Bratislavy od 16 eur