Thajský Bangkok s odletom z Bratislavy za 389€

05.Okt 2016 | 09:14
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: bangkok ázia thajsko letenky do thajska letenky do bangkoku

Neprešlo ani pár týždňov od oznámenia novej linky z Bratislavy do Dubaja a letecká spoločnosť flyDubai prichádza opäť s akciou na letenky do Thajska. Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Bangkoku už od 389€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od december 2016 do marca 2017.


► Letenky napríklad v termíne 6-13 decembra 2016.

► Ubytovanie v Bangkoku už od 4€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Thajska

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti. V prípade dlhšieho pobytu je nutné pred cestou vybaviť si vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajska vo Viedni, resp. na ostatných zastupiteľských úradoch Thajska vo svete. Podmienkou je platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.

Thajské imigračné úrady pri vstupe cez pozemné hraničné prechody, ako aj pri vstupe lodnou dopravou udeľujú pre občanov SR 15 dňový pobyt, ktorý sa dá za príplatok predĺžiť. ZÚ Bangkok odporúča zvážiť využitie leteckej dopravy pri vstupe do Thajska, pri ktorom thajské imigračné úrady udeľujú pre slovenských občanov 30 dňový pobyt.


Mohlo by Vás zaujímať

Ostrov Phuket - môj malý sprievodca

Cestovanie ma lákalo už od nepamäti. Po pár európskych cestách mi začal byť náš starý kontinent, ako sa hovorí, „pritesný“. Zatúžila aj po exotickejších miestach. Prečo ale Thajsko ? Typické bedekerové dôvody ako krásne pláže, príroda a slnko v januári tiež zavážili. Neboli ale rozhodujúce. Na ostrove Phuket som už mala nejakých kamarátov... čítať ďalej


Tajomstvá thajskej kuchyne

Spoznať kuchyňu navštívenej krajiny považujem za jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať jej kultúru. Jednoduchá, ale pestrá, korenistá a veľmi chutná. Taká je tá thajská kuchyňa. V jednom jedle sa mieša ostrá, kyslá, sladká, slaná i trpká chuť. Je umením nájsť perfektné vyváženie týchto chutí. Oni to ale vedia... čítať ďalej


Objavovanie pláží južného Thajska ako súčasť backpackingu po juhovýchodnej Ázii

Nápad na "solo backpacking" sa zrodil niekedy v polovici novembra. Čakal ma mesiac a pol jarných prázdnin. Kritéria na výber boli jasné; zaletieť si niekam kde je: 1) teplo, 2) lacno a 3) exoticky. Nemusela som veľa rozmýšľať, ako študentka v Číne mám to čo som hľadala rovno pod nosom: rozhodnutie padlo na juhovýchodnú Áziu. Pobalila som sa do ruksaku, na poslednú chvíľu kúpila foťák, zajednala som si hostel na prvú noc a 11. januára som pristála v Bangkoku s nasledujúcim plánom cesty: Thajsko-->Laos-->Kambodža-->Vietnam/alebo pokiaľ vystačím s rozpočtom... čítať ďalej

 • cez flydubai je to za cca 350e a to aj s poplatkom za platbu kartou
  aj pelikan si uctuje za platbu kartou, v takom pripade sa cena letenky vysplha na cca 400e cez pelikan.
  skoda, ze propagujete pelikan a nie to co je najlepsie pre cestovatela :(
  peto

  • Ahoj Peter, po pravde som to cez flyDubai nepozeral a to si väčšinou cenu overujem aj cez leteckú spoločnosť a áno, mal som ten tip napísať aj s odkazom na flyDubai.

   No a prečo cez Pelikan? Je ešte stále veľa ľudí, čo si netrúfajú rezervovať letenky v EN jazyku alebo ešte neplatili nikdy nič cez internet platobnou kartou, alebo jednoducho majú peniaze v hotovosti a potrebujú inú možnosť ako za letenky zaplatiť. Ja sa musím na to pozerať tak, aby tú možnosť kúpiť si letenky mali všetci.

   Dušan

   • Ahoj Dusan,
    suhlasim s Tebou, je vela ludi, ktori neovladajiu EN tak, ako by chceli. Patrim medzi nich.
    Preto casto vyuzivam STUDENTAGENCY - tam je platba kartou zadarmo a hned je usetrenych 10€. Skoda, ze ani STUDENTAGENCY - ako lacnejsia moznost pri platbe kartou nebola spomenuta a pritom je to SK stranka. Verim, ze jednoducha poznamka o lacnejsej moznosti a jeden odkaz na FLYBUDAI s poznamkou o tom, ze sa neda na stranke objednavat v SK jazyku by stacila.

    Osobne by som to zoradil podla ceny.
    FLYDUBAI 350€ (len EN)
    STUDENTAGENCY 390€
    PELIKAN 390€

    a kazdy si vyberie podla moznosti.

    Prajem vela uspechov a vela dalsich prispevkou o tych lacnych moznostiach.
    Peto