TIP NA CESTU: Maldivy a Srí Lanka v rámci jednej cesty od 599€

26.Sep 2018 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko budapešť ázia colombo maldivy male letenky na srí lanku letenky na maldivy srí lanka qatar airways sri lanka airlines

(Aktualizované 26.9.2018) Leto skončilo a Vy už možno pomaly spriadate plány na studenú zimu. Chcete ju aj vy stráviť v exotike? Máme pre vás až dve zaujímavé destinácie. Exotiku na nekonečno spôsobov si užijete na Maldivách, vďaka ich vyše tisícke ostrovov s bielymi plážami ako na obrázkoch. Po relaxe vás čaká trochu dobrodružstva na rozmanitej, a večne zelenej Srí Lanke, z ktorej až k nám cítiť vôňu jej tropických čajov. Zlákala vás? Práve pre Vás je tento tip.

Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je práve tento tip. V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť letenky na trase Budapešť – Maldivy - Colombo - Budapešť už od 599€.

V cene letenky je príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg. Letenky z Budapešti sú dostupné v rôznych termínoch od septembra do októbra 2018.


Príkladový itinerár cesty

  • 05.10.2018 Budapešť -> Maldivy (ostrov Gan)
  • 11.10.2018 Maldivy (ostrov Gan) -> Srí Lanka
  • 18.10.2018 Srí Lanka -> Budapešť


Budapešť – Maledivy- Colombo - Budapešť už od 599€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Maledivy do 1000€ – Tipy a Triky

Ako si vyskladať dovolenku na Maldivy do 1000€? Kedy je najlepšie obdobie ísť? Ako je to s dopravou, platením, internetom a dalšími vecami? Čítajte pozorne ďalej. Prinášame vám jedinečný súhrn tipov a trikov ako šikovne a lacno precestovať Maldivy... čítať ďalejMaldivy a Srí Lanka v rámci jednej cesty od 599 eur