TIP NA CESTU: Maldivy a Srí Lanka z Budapešti v rámci jednej cesty od 599€

16.Feb 2018 | 12:09
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia maldivy colombo male letenky na srí lanku letenky na maldivy srí lanka letisko budapešť qatar airways sri lanka airlines

(Aktualizované 16.2.2018) Využite ponuku od let.spoločností Qatar Airways a Sri Lanka Airlines a v rámci jednej cesty navštívte dve zaujímavé a exotické destinácie. Tou prvou budú Maldivy, rozprestierajúce sa na viac ako tisícke ostrovov, ktoré vyzerajú presne tak, ako na obrázkoch s nádhernými bielymi plážami. Dĺžka pobytu na Maldivách je ľubovolná. Ďalšou zastávkou bude Srí Lanka, zelený, rajský ostrov, na ktorý vás isto priláka vôňa tropických čajov. Na Srí lanke strávime 7 dní.

Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je práve tento tip. V aktuálnej ponuke si môžete zakúpiť letenky na trase Budapešť – Maldivy - Colombo - Budapešť už od 599€.

V cene letenky je príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg. Letenky z Budapešti sú dostupné v rôznych termínoch od mája do októbra 2018.


Príkladový itinerár cesty

  • 14.09.2018 Budapešť -> Maldivy (ostrov Gan)
  • 20.09.2018 Maldivy (ostrov Gan) -> Srí Lanka
  • 27.09.2018 Srí Lanka -> Budapešť


Budapešť – Maledivy- Colombo - Budapešť už od 599€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Maledivy do 1000€ – Tipy a Triky

Ako si vyskladať dovolenku na Maldivy do 1000€? Kedy je najlepšie obdobie ísť? Ako je to s dopravou, platením, internetom a dalšími vecami? Čítajte pozorne ďalej. Prinášame vám jedinečný súhrn tipov a trikov ako šikovne a lacno precestovať Maldivy... čítať ďalejMaldivy a Srí Lanka z Budapešti v rámci jednej cesty s letenkami od 599 eur