TIP NA CESTU: Srí Lanka a Maldivy z Prahy alebo z Budapešti v rámci jednej cesty od 569€

24.Nov 2017 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia maldivy colombo male letenky na srí lanku letenky na maldivy srí lanka letisko praha qatar airways sri lanka airlines

Využite túto jedinečnú ponuku a v rámci jednej dovolenky navštívte až dve zaujímavé a exotické destinácie. Srí Lanka, zelený, rajský ostrov, na ktorý vás isto priláka vôňa tropických čajov. Na Srí lanke strávime 7 dní.

Ďalšou zastávkou budú Maldivy, rozprestierajúce sa na viac ako tisícke ostrovov, ktoré vyzerajú presne tak, ako na obrázkoch s nádhernými bielymi plážami. Dĺžka pobytu na Maldivách je ľubovolná.

Ak nad takouto cestou rozmýšľate, tak pre Vás je práve tento tip. V aktuálnej ponuke od let.spoločností Qatar Airways a Sri Lanka Airlines si môžete zakúpiť letenky na trase Praha – Colombo - Maledivy - Prahy už od 569€. Ak je vám bližšie letisko v Budapešti, tak si môžete zakúpiť letenky na trase Budapešť – Colombo - Maledivy - Budapešť už od 599€.

V cene letenky je príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 30kg. Letenky z Prahy sú dostupné od januára do marca 2018. Letenky z Budapešti sú dostupné v termínoch od mája do októbra 2018.


Príkladový itinerár cesty

  • 29.01.2018 Praha -> Srí Lanka
  • 05.02.2018 Srí Lanka -> Maldivy (ostrov Gan)
  • 13.02.2018 Maldivy (ostrov Gan) -> Praha


Praha – Colombo - Maledivy - Prahy už od 569€.

Budapešť – Colombo - Maledivy - Budapešť už od 599€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Sri Lanke

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie na Maldivách


Podmienky vstupu na Sri Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

  • Turistické víza/ETA – 35 USD (resp. 40 USD na letisku)
  • Pre podnikateľov – 40 USD (resp. 50 USD na letisku)
  • Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)
  • Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným ako turistickým účelom je potrebné žiadať o víza na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna, http://www.srilankaembassy.at).


Podmienky vstupu na Maldivy

Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu/deň.


Maledivy do 1000€ – Tipy a Triky

Ako si vyskladať dovolenku na Maldivy do 1000€? Kedy je najlepšie obdobie ísť? Ako je to s dopravou, platením, internetom a dalšími vecami? Čítajte pozorne ďalej. Prinášame vám jedinečný súhrn tipov a trikov ako šikovne a lacno precestovať Maldivy... čítať ďalejSrí Lanka a Maldivy z Prahy alebo z Budapešti v rámci jednej cesty od 569 eur