Tokio a Peking v rámci jednej cesty z Budapešti od 430€

05.Dec 2016 | 01:49
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do tokia letenky do japonska ázia japonsko tokio peking letisko budapešť air china

Možností, ako v rámci jednej cesty navštíviť viacero destinácií sme vám už priniesli pomerne dosť. V tomto dnešnom tipe využijeme variabilitu tarifu od let.spoločnosti Air China. Pri našej ceste do Tokia, lepšie povedané pri spiatočnom lete, využijeme dlhší prestupový čas v pekingu na kratšiu prehliadku tejto čínskej metropoly.

Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Tokia na letisko Haneda a s návratom z tokijského letiska Narita do Budapešti už od 430€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 2x zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od februára do júna 2017.

Pri spiatočnej ceste je zmieňovaný prestup v čínskom Pekingu, ktorého dĺžka je viac než 18 hodín a je nutné stráviť noc v tomto meste.


► Letenky napríklad v termíne 22-30 marec 2017.

► Ubytovanie v Tokiu už od 15€ na osobu a noc.Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre.


Podmienky vstupu do Číny: 72-hodinový bezvízový tranzit v Pekingu a Šanghaji

V snahe prilákať čo najväčší počet turistov a zatraktívniť mesto Šanghaj, provincie Zhejiang a Jiangsu, samosprávne mesto Šanghaj a mestá Hangzhou a Nanjing zaviedli možnosť využitia 144 hodinového bezvízového tranzitu pre občanov 51 krajín, vrátane SR.


Cestujúci môžu pri vstupe na územie ČĽR na určených miestach požiadať čínske orgány o možnosť využitia 144 hodinového bezvízového tranzitu, pričom musia spĺňať stanovené podmienky. Cudzinci musia vstúpiť na územie ČĽR v jednom zo stanovených miest vstupu, disponovať platným cestovným dokladom, spiatočným lístkom s presne určeným dátumom odchodu do 144 hodín a v tomto období aj opustiť územie ČĽR v jednom zo stanovených miest. Za stanovené miesta na vstup a vycestovanie boli určené medzinárodné letiská Pudong a Hongqiao v Šanghaji, Shanghai Wusongkou International Cruise Terminal, Shanghai Railway Station, medzinárodné letisko Lukou v Nanjingu a medzinárodné letisko Xiaoshan v Hangzhou. Viac info na stránkach Mzv.sk