TRANSMONGOLSKÁ MAGISTRÁLA MOSKVA - PEKING: Letenky s odletom z Bratislavy a s návratom do Viedne od 296€

04.Sep 2017 | 01:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: moskva ázia Irkutsk Transmongolská magistrála mongolsko čína peking ulanbátar magistrála rusko transsibírska magistrála

Nejedného cestovateľa láka slávna Transsibírska magistrála. Tých pravých dobrodruhov isto poteší náš tip - tá najdlhšia verzia scénického výletu, ktorá spája hlavné mestá dvoch najväčších, a možno i najkontroverznejších, krajín východnej časti sveta. Nezabudnuteľnú cestu začneme v domovine Lenina i vodky, na ruskom Červenom námestí v Moskve. Odtiaľ nás vlak odvezie do Irkutsku. Ten je síce najväčším sibírskym mestom, no málokto ho pozná inak než ako východiskový bod k Bajkalskému jazeru, ktoré sa pýši všetkými možnými európskymi rekordmi. Následne divokú prírodu necháme za sebou a vyrazíme do sveta veľkomiest. Prvým na našej ďalšej ceste bude neskutočne chladný Ulanbátar a následne Peking, moderné a bohaté mesto s historickým srdcom plným neuveriteľných (nie len) čínskych pamiatok.Príkladový itinerár cesty Transmongolskou magistrálou


 • 14.11.2017 Bratislava - Moskava
 • 16.11.2017 Moskva - Irkutsk
 • 23.11.2017 Irkutsk - Ulanbátar
 • 27.11.2017 Ulanbátar - Peking
 • 01.12.2017 Peking - Viedeň


Rezervácia leteniek

Pri rezervovaní leteniek je potrebné prihliadnuť na to, koľko času chceme stráviť v jednotlivých mestách. V našom prípade sa jedná o Moskvu, Irkutsk (s prípadným výletom k Bajkalskému jazeru), mongolský Ulanbátar ( s prípadným výletom do púšte Gobi) a nakoniec čínsky Peking. Samozrejme, netreba ani zabúdať na to, že samotná cesta vlakom zaberie určitý čas. Trasa z Moskvy do Irkutska trvá 74-89 hodín (3 až 4 dni) podľa zvoleného typu vlaku. Z Irkutska do Ulanbátara je to 22-32 hodín ( 1 až 1 a pol dňa) a posledný úsek cesty z Ulanbátara do Pekingu trvá cca 28 hodín (1 deň).

K absolvovaní takejto cesty si okrem lístkov na vlak budeme musieť zakúpiť letenky, V našom prípade sa bude jednať o dve jednosmerné letenky. Prvá letenka bude na trase Bratislava - Moskva s let.spoločnosťou Pobeda. Cena letenky začína na sume 30€ v závislosti od termínu. Všetci pasažieri môžu bezplatne na palubu zobrať malú cestovnú batožinu, kabelku, tašku na laptop alebo obal na fotoaparát. Príručná batožina klasickej veľkosti do 10kg stojí cca 13€ jednosmerne. Za veľkú batožinu do 20kg (do podpalubia) zaplatia cestujúci cca 20€ jednosmerne a za 32kg je cena 30€.

Vyhľadať letenky Bratislava - Moskva

Druhá jednosmerná letenka bude na trase Peking - Viedeň s let.spoločnosťou LOT. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Najlacnejšie sa dajú nájsť počas mesiaca november a december 2017.

Vyhľadať letenky Peking - Viedeň


Rezervácia lístkov na vlaky

Ak by mal niekto záujem čisto o magistrálu bez viac dňových zastávok po ceste, tak lístok v takomto prípade stojí v II.triede od 520€ a v I.triede od 820€. cestovné lístky si môžete vyhľadať a rezervovať na stránkach russiantrain.com. Celá cesta trvá 145 hodín, čo je niečo cez 6 dní.Vrátime sa k nášmu tipu a pozrieme sa kde a za koľko sa dajú rezervovať lístky na jednotlivé úseky našej cesty.


Vlak na trase Moskva - Irkutsk

Trasa, na ktorej premáva viacero typov vlakov s rôznou dĺžkou trvania jazdy z Moskvy do Irkutska. Líšia sa medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy, počtom zastávok a kategóriou miest (cestovné triedy). Rýchlejší, s menším počtom zastávok a aj s I. cestovnou triedou, no s vyššou cenou je vlak Rossiya #002. Cesta z Moskvy do Irkutska trvá 74h 33 min.

Cena lístkov na vlak 'Rossiya' #002

 • I.trieda od 425€
 • II.trieda od 125€
 • III.trieda od 78€ tzv. Plazkart


Ďalšími sú vlaky s označením #100, #099, #082, #072 alebo #044. Celá trasa im trvá dlhšie a to od 80h 24m do 87h 12 min. Majú len dve cestovné triedy a to tretiu a druhú, s nižšou cenou lístkov.

 • II.trieda od 125€
 • III.trieda od 52€ tzv. Plazkart


Lístky na vlak si vyhľadáme a rezervujeme priamo na stránkach ruských železníc.

Lístky na vlak Moskva - Irkutsk


Vlak na trase Irkutsk - Ulanbátar

Na tejto trase premávajú dva druhy vlakov, ktoré sa líšia medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy a kategóriou miest (cestovné triedy). Vlak s označením #006, je rýchlejší a cesta medzi Irkutskom a Ulanbátarom mu trvá 22h 42m. Má dve cestovné triedy:

 • I.trieda od 188€
 • II.trieda od 135€

Vlak s označením #362, je o niečo pomalší, má len II.triedu a cesta medzi Irkutskom a Ulanbátarom mu trvá 32h 05m. Cena lístka je od 142€. Lístky na vlak si vyhľadáme a rezervujeme priamo na stránkach russiantrain.com

Lístky na vlak Irkutsk - Ulanbátar


Vlak na trase Ulanbátar - Peking

Toto je posledný úsek Transmongolskej magistrály. Absolvujeme ho vlakom číslo #004. Je to presne ten istý vlak ktorý vychádza z Moskvy a končí v Pekingu. Cesta medzi Ulanbátarom a Pekingom trvá cca 28 hodín. Najlacnejší lístok stojí od 168€. Za lístok v I.triede zaplatíte od 252€. Lístky si môžete vyhľadať a rezervovať na stránkach chinaticketonline.com

Lístky na vlak Ulanbátar - Peking


Podmienky vstupu do Ruska, Mongolska a Číny

 • Rusko - Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza.
 • Mongolsko - Územie SR pokrýva Veľvyslanectvo Mongolskej republiky v Prahe, víza pre slovenských občanov vydáva ktorýkoľvek zastupiteľský úrad Mongolska na svete. Za udelenie víza sa platí vízový poplatok, výška ktorého závisí od druhu požadovaného víza.
 • Čína - Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum.


Transibírska magistrála z Moskvy do Irkutska

Keď sa spomenie stanica, vybavíme si niečo neútulné, špinavé a smradľavé. Rusko nemusíte mať radi, ale jednu vec im musíte priznať. Tie stanice sú nielen veľkolepé, priestranné, ale aj na to množstvo ľudí neskutočne čisté. Všetky boli postavené za čias Stalina a keďže Stalin chcel mať všetko väčšie a krajšie ako to imperialistické západné, aj stanice podľahli tomuto veľkolepému plánu. Sú ako katedrály, len miesto svätých obrázkov sa na vás usmievajú budovateľské obrazy šťastnej robotníckej vrstvy s pšenicou v rukách a nad nimi svieti jasná červená hviezda pod múdrym pohľadom strýka Stalina. Nie, nie som redaktor Rudého práva, ale trošku sa vtedy prenesiete do časov nedávnych... čítať ďalej


E-book: Transsibírska magistrála - Vaša príručka k epickej ceste

Na transsibírskej magistrále – a v Rusku vo všeobecnosti – platí, ţe čím niţšie má vlak číslo (napríklad najlegendárnejší vlak č. 1 smerom do Moskvy resp. vlak č. 2 smerom do Vladivostoku), o to je modernejší, je klimatizovaný a je jednoznačne na lepšej úrovni ako vlaky na Slovensku. Ak sa číslo vlaku blíţi k číslu 80 a vyššie, v tom prípade uţ ide o staršie vagóny a je z nich cítiť opotrebovanosť. Čiţe čím je číslo nižšie, tým lepší resp. komfortnejší je vlak.

E-book si môžete stiahnuť zdarma na stránke http://travelistan.sk/


Transsibírska magistrála – III.trieda tzv. Plazkart