Turecký Dalaman z Bratislavy s letenkami od 37€

02.Apr 2024 | 13:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do turecka letenky do dalamanu dalaman turecko ázia ryanair letisko bratislava

Dalaman, ležiace na pobreží Egejského mora v juhozápadnom Turecku, je malebné mestečko s bohatou históriou a ohromujúcou prírodou. Slnkom zaliate pláže, tyrkysové vody a majestátne hory lákajú turistov z celého sveta, aby si vychutnali dovolenku plnú relaxu a dobrodružstva.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Dalamanu od 37€. Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca apríl 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 8-15 apríl 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY DO DALAMANU

Kalendár termínov Bratislava - dalaman

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V DALAMANE


Podmienky vstupu do Turecka

Pri cestách do Turecka musia mať slovenskí občania vrátane detí platný cestovný doklad, ktorým je cestovný pas. Turecké orgány vstup do krajiny na základe iného dokladu, napr. na občiansky preukaz, neumožnia.

Pas musí platiť minimálne o 150 dní dlhšie, než je dátum (deň) vstupu na územie Turecka. V zmysle platného zákona, vstup na územie Turecka nebude umožnený s pasom, ktorý má kratšiu dobu platnosti. Zároveň v pase musí byť aj dostatok voľného miesta (minimálne 2 čisté voľné strany) pre vstupné a výstupné pečiatky orgánov hraničnej a pasovej kontroly.

Pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov cestovného pasu SR platí za účelom turistiky bezvízový styk (od 23. augusta 2013). Slovenskí občania pri cestách do Turecka, ktoré nepresiahnu 90 dní pobytu v rámci 180 dní môžu cestovať bez víz. Zrušenie vízovej povinnosti sa vzťahuje na cesty za účelom turistiky.

Za iným účelom (dlhodobý pobyt, zamestnanie, štúdium, výskum, vzdelávanie, kultúrne a športové aktivity, obchodné a pracovné cesty – napr. vodiči nákladných vozidiel, autobusov a pod.) je naďalej potrebné si zabezpečiť vízum pred vstupom do Tureckej republiky.

Veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave prijíma žiadosti o vízum iba elektronicky.

Ak pobyt slovenského občana v Turecku presiahne 90 dní, je povinný sa hlásiť na policajnom oddelení podľa miesta pobytu. Pokiaľ tak neurobí, bude mu pri odchode z krajiny uložená pokuta. V prípade pobytu slovenských občanov v Turecku nad 90 dní je potrebné si zabezpečiť povolenie na pobyt. Žiadosti sa podávajú na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Bratislave. Podrobnejšie informácie o podmienkach vstupu a pobytu občanov SR do Turecka sú uvedené na stránke tureckého veľvyslanectva v Bratislave.