UGANDA + RWANDA: Multi-city letenky z Viedne s Turkish Airlines od 459€

18.Apr 2019 | 09:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika uganda letenky do ugandy rwanda letenky do rwandy entebbe letenky do Entebbe kigali letenky do kigali Turkish Airlines letisko viedeň

Nebezpečne dobrodružná, tajomná, nezabudnuteľne krásna a strašne lákavá. I taká je ďaleká Afrika, ktorá vás teraz pozýva na spoznávanie až dvoch z jej pokladov. Cestu začnete v Ugande. Vďaka priateľským ľuďom a prírode prezývanej perla Afriky. Miesto, kde začujete rev leva a dostanete sa takmer na dotyk gorily. Tie preslávili i vašu ďalšiu stanicu. Rwandu, africké Švajčiarsko s parádnym jazerom Kivu.

K ceste po Ugande a Rwande využite ponuku multi-city leteniek od let.spoločnosti Turkish Airlines s odletom z Viedne do Entebbe a s návratom z Kigali od 459€.

Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 46kg.

Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch od júna 2019 do januára 2020.


► Letenky do Ugandy v termíne 2-25 september 2019.

► Ubytovanie v Ugande už od 12€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Rwande už od 12€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV VIEDEŇ - ENTEBBE / kigali - viedeň 459€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V UGANDE

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V Rwande

Rady a tipy na cestu do Rwandy

Táto krajina vás prekvapí nielen službami, bezpečnosťou, ale asi aj najpríjemnejšími ľuďmi v čiernej Afrike. Rwanda sa stáva čoraz populárnejšou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú najlepšie safari na svete. Budete sa tu cítiť bezpečne a Rwandu si zamilujete ako nejeden cestovateľ. Prekonajte predsudky a vstúpte do krajiny, kde budete najčastejšie počuť úprimné „Welcome!". viac na od Maťa Navrátila z Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Ugandy

Pre všetkých držiteľov cestovných dokladov SR/EÚ je pri vstupe do krajiny povinné platné vízum. Vízum je možné získať buď na Veľvyslanectve Ugandy v Kodani alebo priamo pri vstupe do krajiny na medzinárodnom letisku v Entebbe. K žiadosti o turistické vízum na letisku sa vyžaduje: platný cestovný doklad, vyplnený formulár, spiatočná letenka, fotografia, poplatok 50 USD – pre turistické vízum na 1 vstup. V prípade tranzitu je vyžadované tranzitné vízum, ktoré je možné tiež získať na letisku. Pri vstupe do krajiny neexistuje prihlasovacia povinnosť. Vstup cudzinca do krajiny je monitorovaný vyplnením príslušného formulára pre vstup a výstup do Východoafrického spoločenstva.

Adresa veľvyslanectva príslušného pre SR:

 • Embassy of the Republic of Uganda
  Sofievej 15, 2900 Hellerup
  Copenhagen, Denmark
  Tel: + 45 39 620966, 620953
  Fax: + 45 39 610148
  Email: [email protected]

Bezpečnostná situácia a bezpečnostné opatrenia:

Hlavné mesto Kampala je relatívne bezpečné – boli však zaznamenané prípady ozbrojených krádeží a únosov automobilov spolu s ich majiteľmi. Rizikovými sú pohraničné oblasti s DRC a Sudánom. V severnej oblasti krajiny je už viac ako 15 rokov stále veľmi aktívna ozbrojená skupina tzv. "Lords Resistance Army" (LRA). Neodporúča sa cestovať do oblastí Gulu, Kitgum a Bundibugyo ako aj cestovať po zotmení mimo väčších ugandských miest. Často sa vyskytujú ozbrojené zrážky medzi kmeňmi v regiónoch Karamoja, a Katakwi.


Podmienky vstupu do Rwandy

Víza je možné získať troma spôsobmi:

A: Elektronicky

Vízum je možné získať na hraničnom prechode/letisku len po obdržaní súhlasu cudzineckej polície Rwandy (ENTRY FACILITY APPROVAL).

Pri vstupe do krajiny musí byť elektronicky súhlas ENTRY FACILITY APPROVAL predložený spolu s platným cestovným dokladom (CD musí byť platný min 6 mesiacov) a spiatočnou letenkou.

B: Papierovo (na Veľvyslanectve Rwandskej republiky v Berlíne):

 • 2 x vyplnený vízový formulár. Vízový formulár
 • 2 x pasová fotografia
 • Vízový poplatok je 50 USD (turistické víza)
 • Platný cestovný pas (platný aspoň 6 mesiacov pred vstupom do krajiny)
 • Spiatočná letenka
 • Pozývací list, ubytovanie, pozvánka spoločnosti
 • Žiadosť o víza sa nemusí podávať osobne

C. Pri vstupe do krajiny

S účinnosťou od 1. januára 2018 je možné získať víza aj na hraničnom prechode, t.j. až pri vstupe do krajiny.

 • Vízový poplatok je 30 USD
 • Platnosť víza je 30 dní
 • Platný cestovný pas
 • Ďalšie podporné dokumenty preukazujúce účel cesty (pozývací list, ubytovanie, pozvánka spoločnosti, a pod.)Ďalšie informácie:

Rwandská republika od 1. 2. 2014 ponúka možnosť požiadať o východoafrické turistické víza „EAC Visa". Vyžaduje sa medzinárodný očkovací preukaz, potvrdenie o vakcinácií proti žltej zimnici.

Viac informácii nájdete aj na migration.gov.rw