Výlet do Benátok s dopravou a ubytovaním od 72€

31.Jan 2016 | 23:36
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: taliansko benátky európa výlet do benátok benátky vlakom ako do benátok vlakom do benátok

Zaujímavou alternatívou k leteckej doprave (nie len pre tých, ktorí majú strach z lietania) je cestovanie vlakom. Takáto cestovanie má svoje jedinečné čaro a určite aj dosť fanúšikov. Čo je tiež zaujímavé, tak to je cena lístkov na medzinárodné vlakové spoje. V našom prípade je to tzv. “SparSchiene tickets rakúskych železníc ÖBB, kde cena lístka z Viedne do Benátok začína na cene 29€. Spiatočný lístok na trase Viedeň – Benátky – Viedeň bude stáť 58€. Výhodou cestovania vlakom oproti leteckej doprave je to, že neplatia žiadne obmedzenia na tekutiny či stravu v príručnej batožine a tým si môžete čiastočne znížiť celkové náklady na vašu cestu. ďalšou položkou, ktorá nám odpadá pri ceste vlakom je doprava z letiska do centra, keďže väčšina vlakových staníc sa nachádza v centrách miest alebo v širšom okolí. Nieje tomu ani inak v prípade Benátok a stanice Santa Lucia, ktorá sa nachádza priamo v Benátkach.


► Lístky na vlak napríklad v termíne 26-28 február 2016.

► Ubytovanie v Benátkach už od 14€ na osobu a noc.


Ako rezervovať lístky na vlak z Viedne do Benátok – Santa Lucia

Na úvod treba povedať, že najlacnejšie lístky je možné zakúpiť na nočné vlaky. Z Viedne do Benátok je to vlak č. EN237 s odchodom z Viedne o 21:25 a s príchodom do Benátok o 8:24. V opačnom smere z Benátok do Viedne je to vlak č. EN236 s odchodom z Benátok o 20:57 a s príchodom do Viedne o 7:55.

Každý vlak má vozne v prvej a druhej cestovnej triede. Najlacnejšie lístky sa dajú rezervovať v II.triede na sedenie a to práve za cenu od 29€. Lístky do 6-miestného lehátkového kupé od 49€ alebo do 4-miestného lehátkového kupé od 59€. Cena za lehátko v kupé je zaujímavá pre rodiny alebo skupinu ľudí cestujúcich spoločne. Cena za lôžko v 3-miestnom kupé sa pohybuje od 69€. V prípade ak cestujete ako pár a máte záujem o samostatné 2-lôžkové kupé, tak počítajte s cenou od 89€. Poslednou možnosťou je rezervovať si samostatné kupé pre jednu osobu za cenu od 129€.

Cena za zmieňované cestovné triedy sa mení v závislosti od obsadenosti daného vlaku a od času nákupu lístkov.


Vyhľadať a rezervovať lístok na vlak do Benátok


Možnosti ubytovania v Benátkach

Jednou z najlacnejších možností ubytovania v Benátkach je rezervácia lôžka v hostely. Jedným z takýchto hostelov je Hostel Generator Venice s cenou lôžka už od 13,50€ na osobu a noc. Ak Vám takáto možnosť ubytovania vyhovuje, tak spolu s lístkom na vlak (sedadlo v II.triede) zaplatíte spolu zmieňovaných 72€. Ak máte radšej súkromie, tak jednou z najlacnejších 2-lôžkových izieb (spoločná kúpeľňa a WC) v blízkosti železničnej stanice je B&B Rooms For Friends kde za nocľah s raňajkami zaplatíte 20€ za osobu.

Chcete si užiť Benátky trochu nezvyčajne? Ubytujte sa na lodi Venezia Boat & Breakfast Caicco Freedom. Za noc v 2-lôžkovej izbe s vlastným sociálnym zariadením a s raňajkami v cene zaplatíte už od 40€ za osobu.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v BenátkachCena spiatočného lístka na vlak za sedadlo v II.triede.


Cena za lehátko v 6-miestnom kupé.


Cena lístka v termíne na Valentína.