Havana z Viedne s letenkami už od 464€

23.Apr 2017 | 10:32
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky na kubu karibik havana kuba letenky do havany letisko viedeň letenky do karibiku airberlin

Biele pláže. Tyrkysové more. Vôňa cigár a rumu. Tóny podmanivej rumby. Komunizmus. To je Kuba. Láka aj svojim hlavným mestom, Havanou. Miestom, ktorému dušu vdýchli španielski kolonizátori. Využite akciové letenky z Viedne a vydajte sa po ich stopách starými uličkami zo 17. storočia a popri pevnostiach a barokových kostoloch.

Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Havany s let.spoločnosťou Airberlin už od 464€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 1x zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti 23kg. Letenky za tieto ceny sú dostupné od apríla do júla 2017.


► Letenky napríklad v termíne 27.4. - 11.5. 2017.

► Ubytovanie v Havane už od 20€ na osobu a noc.


esky: Kalendár termínov Viedeň - Havana 464€

pelikan: Kalendár termínov Viedeň - Havana 469€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Dve tváre Kuby - skrytá a nepoznaná.

Ak sa predsa len rozhodnete navštíviť tento "Ostrov slobody" tak si určite prečítajte aj cestopis, s kopcom info a rád ako precestovať Kubu tak nejak nízkonákladovo:

"Pri internetovom pripojení na Kube máte pocit, akoby ste práve našli stroj času a vrátili sa 15 rokov dozadu. Pokrytie je minimálne a rýchlosť vlastne tiež. Internet nájdete väčšinou iba vo veľkých hoteloch a špeciálnych kioskoch v mestách. Neviem presne, čo všetko sa dá v takých kioskoch vybaviť,ale určite tam viete kúpiť stierateľnú kartičku s kódom a heslom. Pomocou nej sa pripojíte na Wi-Fi. Cena je približne 5 dolárov na hodinu a rýchlosť takmer nepoužiteľná. Zabudnite na uploadovanie desiatok fotiek na Facebook. To by boli asi najdrahšie fotky vo Vašom živote..." čítať ďalej


Vo víre salsy s chuťou karibského rumu a kubánsky cigár

Neďaleko pobrežia Ameriky, uprostred Karibského mora, sa rozprestiera takzvaný ostrov slobody. Tento je domovom kubánskej republiky, všeobecne známej pod lokálnym názvom Kuba. Väčšina ostrova je tvorená nížinami, no kde tu nájdeme aj pohoria. Poprechádzať sa môžete aj popri priezračnom mori, nádherných pieskových plážach či historických pamiatkach z obdobia španielskej nadvlády. Hlavným, a zároveň aj najdôležitejším mestom je každému dobre známa Havana... čítať ďalej


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk.

Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.
Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou.