Peru z Viedne s letenkami od 629€

05.Júl 2017 | 09:28
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: peru Južná Amerika lima letenky do peru Austrian Airlines letisko viedeň letenky do limy

(Aktualizované 5.7.2017) Vydajte sa na potulky do Peru, pradávnej ríše slávnych Inkov, krásnej prírody a majestátnych hôr. A možno práve preto Peru láka množstvo cestovateľov či dobrodruhov. Pre mnohých je a možno bude cieľom najznámejšia peruánska pamiatka Machu Picchu, mesto vybudované na horskom hrebeni, hlboko v horách.

K ceste do Peru môžete využiť aktuálnu ponuku od let.spoločnosti Austrian Airlines a zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Limy už od 629€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od novembra 2017 do apríla 2018.


► Letenky do Limy v termíne 2-20 február 2018.

► Ubytovanie v Lime už od 6€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Lima 629€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Ako do Peru - rady a tipy pred cestou na Machu Picchu

Peru je krajina neuveriteľných možností. Okrem slávneho Machu Picchu láka turistov horami vo výške viac ako 6000 m.n.m., druhým najhlbším kaňonom na svete, nedotknutým amazónskym pralesom, plážami a neuveriteľnou históriou.Chcete navštíviť juh Peru a máte na to iba zopár týždňov ako my? Čo si vybrať, kedy vyraziť a čo treba naplánovať vopred? Tipy a triky ako na to nájdete v tomto článku... čítať ďalej


Južné Peru: Púšť, oceán, hory a vysnívané Machu Picchu

Náš peruánsky výlet sme zrealizovali v apríli tohto roku. Celkovo sme na naň mali 12 dní, v rámci ktorých sme navštívili najväčšie turistické destinácie juhu. Naša cesta vyzerala takto: Lima > Cusco > Aguas Calientes (Machu Picchu) > Arequipa > Colca Canyon (Cabanaconde) > Paracas > Lima. Na trasu Lima-Cusco sme si bookli letenku, no na zvyšok sme využili autobusy, vďaka čomu sme boli flexibilní. Podrobný popis, kde, čo a ako treba vidieť nájdete v nasledujúcich riadkoch... čítať ďalej


Podmienky vstupu do Peru

Občania SR v prípade turistických ciest do 90 dní nepodliehajú vízovej povinnosti. Peru jednostranne zrušilo vízovú povinnosť pre turistické cesty občanov SR v októbri 2003.

Prihlasovacia povinnosť pre turistov do 90 dní neexistuje.

Pri prekročení hranice obdrží cudzinec tzv. vstupný lístok, ktorého časť je odovzdaná úradníkovi pasovej kontroly, druhú časť je potrebné uschovať a odovzdať pri odchode z krajiny. Bez uvedeného vstupného lístku nie je možné opustenie krajiny. V prípade odcudzenia alebo straty tohto migracného lístku je potrebné nahlásiť stratu na Migračnom úrade a uhradiť administratívny poplatok.