Ruská Kamčatka z Viedne so zastávkou v Moskve 441€

26.Feb 2018 | 11:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: rusko kamčatka ázia letenky do ruska letenky na kamčatku letisko viedeň s7

Ruská Kamčatka, nazývaná aj ako "poloostrov ľadu a ohňa", patrí medzi jednu z najaktívnejších sopečných oblastí na zemi, zapísaná na zoznam prírodného svetového dedičstva UNESCO.

K ceste využite aktuálnu ponuku od let.spoločnosti S7 (Siberia Airlines) a jej ponuku spiatočných leteniek z Viedne na ruskú Kamčatku už od 441€. Pri ceste na Kamčatku je v Moskve cca 12 hodinový stopover, ktorý môžete využiť ku kratšej prehliadke tejto ruskej metropoly. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do 23kg. Letenky za túto sumu si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránky let.spoločnosti S7.

Letenky sú dostupné v pár termínoch počas mesiacov apríl a máj 2018.


► Letenky napríklad v termíne 27.4. - 11.5. 2018.

► Ubytovanie na Kamčatke už od 10€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Kalendár termínov Viedeň - Kamčatka

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Najlepšie obdobie na návštevu Kamčatky je od júna do septembra. Pripravte sa na obrovské množstvo komárov. Najlepšie je mať sieťku, dlhé veci a kvalitný repelent. Nikdy sa nepohybujte v lesoch bez skúseného sprievodcu. Ak idete na trek, všade je obrovské množstvo medveďov. Boli prípady, kedy medvede zožrali cestovateľov, lebo išli sami. Peniaze si vymeňte ešte v Moskve. V meste Petropavlovsk Kamčatskij sú síce banky, ale kurzy veľmi zlé a všetko extrémne dlho trvá. Počasie je veľmi premenlivé a buďte na to pripravený.


Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.

V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.


Z našich cestopisov

Kamčatka – posledný raj

„Vítam Vás na palube ruských aerolínií a zároveň na najdlhšom vnútroštátnom lete na svete," vraví náš pilot Boeingu na pravidelnej linke Moskva – Petropavlovsk Kamčatskij. Len si predstavte, že letíte takmer deväť hodín cez nekonečnú ruskú tajgu, Sibír, najväčší brezový prales, široké ruské rieky... A pristanete opäť v Rusku a preletíte deväť časových zón! Už let je neskutočný zážitok. Kamčatka sa postupne otvára svetu. Ešte donedávna bola uzavretou oblasťou aj pre samotných Rusov... čítať ďalejRuská Kamčatka z Viedne so zastávkou v Moskve 441 eur