TIP NA CESTU: Barcelona, Fez, Marakéš a Madrid s letenkami od 63€

11.Sep 2017 | 15:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa afrika maroko španielsko barcelona madrid marakéš fez letenky do španielska letenky do maroka letenky do afriky

(Aktualizované 11.9.2017) Dnes sme si pre vás pripravili ďalší zaujímavý tip na cestu, v rámci ktorej sa pozrieme na juh Európy do Španielska a na sever Afriky do Maroka. A práve Maroko je cieľom tohto výletu.

Pri ceste z Budapešti do Maroka sa na chvíľu zastavíme v Barcelone, odkiaľ budeme pokračovať do marockého Fezu. Toto starobylé marocké mesto bude zároveň východiskovým bodom, odkiaľ vyrazíme za dobrodružstvom napríklad ďalej cez pohorie Atlas s najvyššou horou v oblasti. Zaujímavým určite bude aj čas strávený v púšti Sahara, kde je zážitkom jazda na ťavách, prehliadka dún či odpočinok v miestnych oázach. Putovanie po tejto krajine ukončíme v Marakéši. Marakéš je kultúrnym centrom Maroka a nájdete tu početné historické stavby a starovekú Medinu, kde si môžete prehliadnuť tradičné trhy a ochutnať miestnu kuchyňu. Po návšteve toho pulzujúceho mesta sa cez Madrid, v ktorom môžeme stráviť pár dní, vrátime do Budapešti.

Pobyt a trasu po Maroku si každý môže naplánovať podľa svojich vlastných predstáv a záujmov. Napríklad by vaša cesta viesť z Fezu po vlastnej osi do piesočných dún v Erg Chebbi a odtiaľ cez Ouarzazate do Marakéšu.


Príkladový itinerár cesty:

  • 23.11.2017 Budapešť - Barcelona
  • 25.11.2017 Barcelona - Fez
  • 02.12.2017 Marakéš - Madrid
  • 04.12.2017 Madrid - BudapešťAko rezervovať letenky

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie podľa termínov v itinerári uvedeného vyššie. Prvou bude rezervácia leteniek na trase z Budapešti do Barcelony s let.spoločnosťou Wizzair. Cena letenky začína na sume 3792Ft, čo je približne 12€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB.

Druhou rezerváciou bude let z Barcelony do marockého Fezu s let.spoločnosťou Ryanair. Cena letenky začína na sume 17€. Treťou v poradí bude rezervácie leteniek z Marakéša do Madridu. Tu máme na výber možnosť zvoliť si let s viacerými let.spoločnosťami. V našom prípade sme zvolili let.spoločnosť Ryanair, s cenou leteniek od 217Dh, čo je cca 19€. Ak ste aspoň trochu fanúšikom lietania a chceli by ste k ceste využiť služby aj inej let.spoločnosti ako je Wizzair či Ryanair, tak na tejto trase máte možnosť letieť s let.spoločnosťou Norwegian. Cena takejto letenky začína na sume 24€, čo je celkom prijateľná cena.

Štvrtou a zároveň poslednou rezerváciou bude let z Madridu do Budapešti s let.spoločnosťou Wizzair. Cena letenky začína na sume 13€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Alternatívou môže byť návrat z Madridu do Bratislavy s cenou letenky od 46€.

Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky. Najlacnejšie letenky na takto zvolenú cestu sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca november a december 2017.

Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti wizzair

Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti ryanair


Doprava v Maroku

Asi najpraktickejší spôsob ako sa presúvať po Maroku, je prenajať si auto a to už priamo na letisku vo Feze. Cena za 1l benzínu je približne 12 MAD a za 1l nafty zaplatíte približne 9 MAD. Vybrať auto a porovnať ceny si môžete napríklad cez Rentalcars.com

Poprípade si môžete na svoje presuny vybrať niektorú z dvoch najväčších autobusových spoločností. Prvá je štátna spoločnosť Supratours a druhá súkromná CTM (Compaigne de Transports Marocain). Obe spoločnosti sú spoľahlivé a poskytujú servis na vysokej úrovni. Disponujú širokou dopravnou sieťou a ich autobusmi sa dostanete skoro do každého kúta Maroka.Ubytovanie v oblasti Erg Chebbi

V oblasti sa nachádza nespočet hotelov, prevažne postavených v štýle starých kasbahov. Niektoré z nich okrem typických marockých raňajok ponúka polpenziu či plnú penziu. V blízkosti mesta Merzougi sa nachádza malá autentická dedinka Khamlia s guesthausom - Khamliahouse – Dar el Khamlia. Je to malý rodinný penzión spravovaný rodinou v tradičnom berberskom štýle, ktorý ponúka ubytovanie (bez stravy, s raňajkami či polpenziou) za veľmi prijateľné ceny. Budete mať možnosť nielen ochutnať ale aj zúčastniť sa prípravy tradičných berberských pokrmov. V prípade záujmu si môžete zariadiť výlet do púšte na ťavách a pozorovať východ či západ slnka, stráviť noc v púšti v beduínskych stanoch a ochutnať typické jedlo miestnych obyvateľov. Ak ste trochu akčnejší, tak nieje problém sa vyblázniť v piesočných dunách na terénnych autách či štvorkolkách.


Výlety:

  • Výlet do púšte na ťavách (východ alebo západ slnka) – 15€ / osoba
  • Výlet na ťavách + noc v púšti (večera+raňajky) – 35€ / osoba
  • 4×4 jeep – poldňový výlet (max. 5 ľudí) – 100€ / za auto
  • 4×4 jeep – celodenný výlet (max. 5 ľudí) – 120€ / za auto


Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Guesthouse Dar el Khamlia, tak môžete navštíviť ich stránky na Facebooku alebo si prečítať recenzie hostí na stránkach Tripadvisoru.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Marakéši

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie vo FezeVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Maroko – podmienky vstupu

Pre vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum, platí jednostranný bezvízový styk na dobu 90 dní. Vyžaduje sa, aby bola platnosť pasu minimálne o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný dátum ukončenia pobytu.


Mohlo by Vás zaujímať


Maroko - maximálny pôžitok za minimálne náklady

Maroko alebo lepšie povedané Marocké kráľovstvo je ideálna destinácia pre Vás, ak vyžadujte maximálny pôžitok za minimálne náklady. Ideálna destinácia, keď máte strach z dlhého letu, ale chcete zažiť čaro rušného orientu. Tento krát bol cieľ iný ako cestovateľský. Požiadavka bola oddýchnuť si v luxusnom rezorte, pričom výlety si budeme plánovať priamo z hotela. Áno, teraz som si aj ja chcel oddýchnuť, po tom všetkom cestovaní a hlavne vypnúť mozog z pracovného režimu. Chcel som zažiť krásu päť hviezdičkového hotela, ale pritom byť v srdci veľkomesta, ktoré dýcha históriou... čítať ďalej


Marakéš - červené mesto

Trip do Maroka bol pre mňa vlastne výletom počas mojich dvojmesačných letných radovánok u priateľky v Seville v Španielsku. Hovorím si, mám tu letisko(dosť otrhané ale stále väčšie ako v Blave) a je tam Ryanair, ktorý zo Sevilly lieta do Marakéša v Maroku. Cenu spiatočnej letenky(49,- Eur) bežný slovenský teenager prepije za víkend a ani si to nepamätá. Ja mám zato aj s frajerkou nezabudnuteľné zážitky... čítať ďalej


Maroko – Putováni v Erg Chebbi

Písečné duny Erg Chebbi jsou nejvyšší duny v Maroku, a lze je nalézt v jihovýchodní části Maroka blízko alžírských hranic. Je to mimořádný přírodní útvar, kde na plošině s malými černými kameny připomínající hamadu horký písek, několik desítek kilometrů dlouhý a široký, stoupá náhle až do 150 metrové výše. Na úpatí dun je několik malých vesniček, Hassilabiad a Merzouga, které bohužel jsou nyní plné hotelů a větších nebo menších penzionů. Proto je lepší, pokud chcete klid a žádné turisty, opustit Merzougu a dostat se do Khamlie, vesnice 7km vzdálenou, kde opravdu najdete klid a pohodu… čítať ďalej