2 v 1 - Navštívte Thajsko a Malajziu s multi-city letenkami už od 439€

08.Jún 2016 | 20:21
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia bangkok thajsko phuket kuala lumpur malajzia

Ako sme písali na našej Facebook stránke, pripravili sme si pre vás zaujímavý tip na ázijský výlet po thajských a malajzijských ostrovoch a ostrovčekoch. Využiť k tomu môžete aktuálnu ponuku kombinovaných spiatočných leteniek z Budapešti s let.spoločnosťou Air China. Na výber máme z dvoch trás, podľa toho o akú časť Thajska a thajských ostrovoch máme záujem.

Prvou možnosťou, ak chceme navštíviť ostrovy Thajského zálivu ako napríklad Ko Chang či Ko Samui, je spiatočná letenka na trase Budapešť - Bangkok a nazad z Kuala Lumpur do Budapešti už od 439€.

Druhou možnosťou je návšteva ostrovov Adamanského mora ako je napríklad Phi Phi, Koh Lanta, Koh Lipe či malajzijský ostrov Langkawi. K takejto ceste je vhodnejšie využiť ponuku leteniek na trase Budapešť - Phuket a nazad z Kuala Lumpur do Budapešti už od 459€.

V cene letenky je zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od septembra 2016 až do januára 2017.


► Letenky napríklad v termíne 19.12.2016 - 11.1.2017.


Budapešť - Bangkok | Kuala Lumpur - Budapešť od 439€

Budapešť - Phuket | Kuala Lumpur - Budapešť od 459€


Doprava medzi ostrovmi

V prípade, že si vyberiete alternatívu, kde vašu cestu začnete na ostrove Phuket, tak napríklad za trajekt z Phuketu na Phi Phi zaplatíte 600THb (cca 15€). Ak budete z Phi Phi pokračovať ďalej na Koh Lanta, tak cena lístka bude od 450THB (cca 12€).

Ďalšie orientačné ceny trajektov:

  • Koh Lanta - Koh Mook od 1000THB (cca 25€)
  • Koh Mook To Koh Lipe od 1500THB (cca 37€)
  • Koh Lipe To Langkawi (Malaysia) od 1100THB (cca 28€)


Viac info o doprave medzi ostrovmi nájdete na stránke Kohlipe.netPodmienky vstupu do Thajska

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti. V prípade dlhšieho pobytu je nutné pred cestou vybaviť si vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajska vo Viedni, resp. na ostatných zastupiteľských úradoch Thajska vo svete. Podmienkou je platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.

Thajské imigračné úrady pri vstupe cez pozemné hraničné prechody, ako aj pri vstupe lodnou dopravou udeľujú pre občanov SR 15 dňový pobyt, ktorý sa dá za príplatok predĺžiť. ZÚ Bangkok odporúča zvážiť využitie leteckej dopravy pri vstupe do Thajska, pri ktorom thajské imigračné úrady udeľujú pre slovenských občanov 30 dňový pobyt.


Podmienky vstupu do Malajzie

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje občanom SR platný cestovný pas.

Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Prímorské turistické destinácie v Malajzii sú v letnom období prístupné na západnom i východnom pobreží Malajzijského polostrova. Východné pobrežie má monzúnové obdobie v období október – marec, kedy sú letoviská hlavne na ostrovoch v tejto oblasti zatvorené. Pred cestou do oblasti ostrova Sipadan v štáte Sabah za účelom snorklovania a potápania je potrebné vedieť, že počet turistov je v tejto oblasti regulovaný a cestu do tejto oblasti vrátane ubytovania je potrebné si dopredu zabezpečiť cez turistické kancelárie.


Mohlo by Vás zaujímať

Ostrov Phuket - môj malý sprievodca

Cestovanie ma lákalo už od nepamäti. Po pár európskych cestách mi začal byť náš starý kontinent, ako sa hovorí, „pritesný". Zatúžila aj po exotickejších miestach. Prečo ale Thajsko ? Typické bedekerové dôvody ako krásne pláže, príroda a slnko v januári tiež zavážili. Neboli ale rozhodujúce. Na ostrove Phuket som už mala nejakých kamarátov... čítať ďalejTajomstvá thajskej kuchyne

Spoznať kuchyňu navštívenej krajiny považujem za jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať jej kultúru. Jednoduchá, ale pestrá, korenistá a veľmi chutná. Taká je tá thajská kuchyňa. V jednom jedle sa mieša ostrá, kyslá, sladká, slaná i trpká chuť. Je umením nájsť perfektné vyváženie týchto chutí. Oni to ale vedia... čítať ďalej


Objavovanie pláží južného Thajska ako súčasť backpackingu po juhovýchodnej Ázii

Nápad na "solo backpacking" sa zrodil niekedy v polovici novembra. Čakal ma mesiac a pol jarných prázdnin. Kritéria na výber boli jasné; zaletieť si niekam kde je: 1) teplo, 2) lacno a 3) exoticky. Nemusela som veľa rozmýšľať, ako študentka v Číne mám to čo som hľadala rovno pod nosom: rozhodnutie padlo na juhovýchodnú Áziu. Pobalila som sa do ruksaku, na poslednú chvíľu kúpila foťák, zajednala som si hostel na prvú noc a 11. januára som pristála v Bangkoku s nasledujúcim plánom cesty: Thajsko-->Laos-->Kambodža-->Vietnam/alebo pokiaľ vystačím s rozpočtom... čítať ďalej